Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvehetem-e az ajánlott...

Átvehetem-e az ajánlott küldeményt a postán, ha a lakcímkártyám nem az értesítésen szereplő címre szól?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy értesítőt a postaládámba, hogy levelem érkezett, amit holnaptól átvehetek a postán. Mivel albérletben lakom, a lakcímkártyám nem arra a címre szól, ahol most lakom, vagyis ahova az értesítőt is kaptam. Érvényes személyi igazolvány, valamint az értesítő bemutatásával átvehetem-e holnap a levelemet a postán, ha csak a lakcímkártyámmal van ez a kis "probléma"? Van-e erre a postán valami szabály, vagy pedig némely postán így is odaadják, máshol pedig nem?

Előre is köszönöm a segítséget, és kérem, hogy csak az írjon, aki teljesen biztos a válaszban, vagy netán van erről személyes tapasztalata is!


2015. dec. 17. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:

"Mivel albérletben lakom"


Ez nem erv, be *kell* jelentened tartozkodasi helykent. Ha nem passzol a cim, nem adjak at.

2015. dec. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
ajánlottat oda fogják adni, de pl hivatalos levelet nem
2015. dec. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van szabály.

Ha a levél/csomag nem a lakcímkártyádon lévő címedre szól, akkor feltétlenül kell az értesítő és a személyid.

(Ha a lakcímedre szól, akkor az értesítő bemutatásától eltekintenek.)


Ettől függetlenül ne hirdesd a postán, hogy nincs odaszóló lakcímkártyád, mert 1) felesleges, 2) nehogy egy túlbuzgó alkalmazott, aki nem ismeri a saját szabályaikat és abban a hitben van, mint az 1-es vagy a 2-es, ne adja ki neked.


Egyébként nem is lenne logikus egy ilyen rendelkezés, ugyanis BÁRHOVA kérhetsz levelet, csomagot, bármit. Akár egy hotelbe is, ha nyaralsz az ország másik végén.

2015. dec. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat: Ha a neved egyezik, s van értesítőd, simán átadják. A lakcímkártyán levő cím lényegtelen.
2015. dec. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, főleg az utolsó kettőt! Kizárólag az értesítőt és a személyi igazolványomat mutattam be, és mindenféle egyéb kérdés nélkül odaadták a levelemet.
2015. dec. 18. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!