Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi most gazdagnak számítunk,...

Mi most gazdagnak számítunk, átlagosnak vagy szegénynek?

Figyelt kérdés
Nem okoz gondot a rezsi és az étkezés kifizetése (a hónap végén sem), megvehetjük a szükséges ruhadarabokat, sportolni járunk, és havonta párszor megengedhetjük magunknak, hogy elmenjünk moziba vagy étterembe. Viszont félretenni alig tudunk (kb 10 000 Ft), és nyaralni is max egy hétre tudunk elmenni a Balatonhoz nyáron. Ez már tényleg gazdagnak számít? Én kétlem, inkább átlagosnak, de néhány ismerős nem ért egyet. Szerintetek?
2016. jan. 8. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Ez nem a gazdag kategória, de nem is a szegény. Én inkább úgy fejezném ki magam, hogy nem éltek rosszul, de nem vagytok gazdagok és nem vet fel titeket a pénz.

Szegény az, akinek az étel, a számlák kifizetése is nehézséget jelent, gazdag meg az, akinek milliói vannak a bankba és nem a Balatonra jár 1 hétre nyaralni, hanem megteheti, hogy mondjuk a Kanári szigetekre utazik 3 hétre nyaralni, amikor éppen kedve tartja.

2016. jan. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez relatív, kinek mi a gazdagság. Ha boldog vagy ezzel az életszínvonallal, akkor gazdag vagy.
2016. jan. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Azért tudtok csak alig félre tenni mert mozira meg étteremre tapsoljátok el a pénzt.


Ez még elég messze van a gazdagságtól de az én családomtól pl klasszissal magasabb életszínvonal.

2016. jan. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyetértek az elsővel, én is valahogy így definiálom a gazdagság és a szegénység fogalmát. Utolsó, ne gondold, hogy rengeteget költünk ilyenekre, max havi 10 000 forintot, de lehet így is sokat mondok.Szerintem ennyi még belefér, fiatalok vagyunk, mikor éljünk ha nem most? :)
2016. jan. 8. 17:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Átlagosak vagytok, csak a szegények sírnak, az ő hangjukat halljuk, ezért van az a látszat hogy sok a szegény Magyarországon.
2016. jan. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Anna1985 ***** válasza:
Üdvözlet! Írtam privátba! Kérem jelezzen vissza!
2016. jan. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük, de most nem szeretnénk ilyesmibe belevágni.
2016. jan. 10. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!