Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ennyit kéne fizetnem a végreha...

Ennyit kéne fizetnem a végrehajtónak? Mit tesznek ha nem fizetek?

Figyelt kérdés
1évvel ezelött 26ezer ft t-mobiltartozásom végrehajtóhoz került.Kaptam részletfizetés 3szor 10ezer.Befizettem 1 részletet,majd sajnos nem tuttam fizetni.Ma kaptam egy levelet 100ezer ftról.Jelenleg nem tudom kifizetni,meg amugyis ennyi kamatot én nem ismerek el.Vagyonom sincs,se értéktárgyam.
2016. jan. 15. 15:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
A vásári kutyát nem fogja érdekelni hogy te elismered-e vagy sem. Nem fizettél rá tették a késedelmi kamatot. Ha lesz jövedelmed, akkor a bankszámládról szedik majd le, ha valahova bejelentkezel lakcímre majd ott próbálnak utol érni.
2016. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem kamat, hanem különböző kezelési költségek együttese. Jogilag ezeket rád terhelhetik, mivel te nem tettél eleget a korábbi fizetési kötelezettségednek, miattad kellett a tartozást kezelni. Ha nincs semmid, akkor egyelőre nem is tudják behajtani. De egyszer valószínűleg lesz valamid. Pl. munkabérből is le tudják vonni simán. 100 ezer forint nem akkora összeg, szerintem érdemes egyezkedni a végrehajtóval, mert ebből még több is lehet.
2016. jan. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

Ez már nem csak a kamat, hanem a behajtási díj is.

Ne fizesd be, de akkor megy bíróságra, ahol már komolyabban "játszanak" -csak a végrehajtási díj több százezer forint, a számláidat megterhelik, és minden érkeő összeg 33%-át lefoglalják. Ha nincs jövedelem, mennek lakcímre, először ingó-, majd ingatlan foglalásra.

2016. jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

"de akkor megy bíróságra, ahol már komolyabban..."


Ha a végrehajtó kereste meg, akkor ezen már túl van, ezért lett 100e Ft a 20e Ft-os tartozásból.

2016. jan. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

már leírták, hogy mi fog történni, ezt kár ragozni.

nem fogják elfelejteni, abban biztos lehetsz, ha a következő 4 évben békén hagynának, de az 5. évben kapsz levelet, akkor is tovább él a tartozásod, csak közben egyre nő.

pár éve bebuktam a lakáshitelem, nem mesélem el az egész sztorit, de a végrehajtó költsége: 600 ezer ft!!!

ha nem akarod még többel bekötni, kotord elő azt a 100 ezret a föld alól is, mert megkeseríti az életed!

2016. jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%

" amugyis ennyi kamatot én nem ismerek el"


Napasztmek :D

És ilyen homályökröknek akar a csutfalvi ramszesz tízmilliós kölcsönt osztogatni...

2016. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

nem, nem annak akar, aki alapból nem hitelképes.

nem kéne mindenbe belekeverni az aktuálpolitikát, csak hogy okoskodhass...

2016. jan. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj,nekem semmien 10millió nem kell az államtól gyermekem sincs.Eddig suliba jártam,nem tehetek róla hogy engem nem támogatnak.Nem vagyok homály,de 20évesen még nem volt dolgom végrehajtós dolgokkal.Biztos te újgazdag proli vagy aki sosem hibázott életébem.Többieknek köszönöm.Mellesleg nem ott lakom ahova a végrehajtós papírjaim jönek,pedig már megírtam a címem.
2016. jan. 15. 22:36
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

#4.

"Ha a végrehajtó kereste meg, akkor ezen már túl van, ezért lett 100e Ft a 20e Ft-os tartozásból." - szerintem nem végrehajtó kereste meg, csak a köznyelvben a behajtót "adóságr3ndezőt" és az önálló bírósági végrehajtót sokan keverik.

Hidd el, egy bírósági végrehajtónak csak a végrehajtási díj 200 000 Ft felett kezdődik, és ő nem "megkeres" levélben, hanem ha megvan a bírósági határozat, akkor nekiáll a végrehajtásnak. Először ellenőrzi a számlákat, letiltatja az oda érkező minden pénz harmadát, majd tájékoztat, hogy mikor megy ingóságot foglalni.

Az sem érdekli, ha nem vagy otthon, lakatossal felnyittatja a lakást, majd visszazáratja - és ezzel is növeli a költséget.

Fiatalabb rendőrként nem egy és nem két végrehajtási eljárásban kellett karhatalmi segítséget nyújtanom végrehajtóknak.

2016. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
De igen, először levelet küld, megküldi a végrehajtási lapot, illetve felszólítja a fizetésre. Ettől függetlenül valóban lehet, hogy behajtócégtől kapott levelet.
2016. jan. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!