Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átveréses ez a telefonos...

Átveréses ez a telefonos nyereményjáték? (nyertem valamit, el kell menni egy gálára, hozzak magammal valakit, postai értesítésre nincs idő. )

Figyelt kérdés

Azzal ébresztettek egy ismeretlen számmal, hogy zavarhatnak-e egy kicsit, én meg majdnem elküldtem, hogy újabb lakás, meg életbiztosítás, nem érdekel.

Aztán valamit magyarázott, hogy elvileg jelentkeztem és az nevem telefonszámom, email címem, város meg volt nekik.

Annyit mondott ,hogy el kell menni egy átvevő gálára, kedden (most szombat délelőtt van), és valamit meg kell hallgatni.


Akkor ezt most egy nagy átverés?

Aztán mikor elmondtam az adataim, és közöltem hogy 23- vagyok elnézést kért, mert csak 30 felett érvényes az ajánlat, de van-e valaki akivel tudnék menni és idősebb.

Odaadtam anyunak aki véletlen kinyomta a telefont, mikor átadtam neki. Aztán egyszer hívott de nem vettem fel.


Gondolom ez most kamu volt.

Egyedül csipszes, ilyen netes nyereményjátékra jelentkeztünk az én adatommal, de kétlem hogy az lett volna, az nem ilyen konyhai eszközös nyeremény volt, és messze nem 30-as a korhatár szerintem...



2016. febr. 6. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem ilyen termékbemutatós baromság, hogy sok órán át kell hallgatni, ahogy reklámozzák a saját sz*rukat, hogy milyen jó (pl. egy porszívó vagy késkészlet vagy ágy vagy bármi) és rá akarnak beszélni, hogy vedd meg.


És szoktak valami ajándékot adni mellé, de az egész nem ér semmit.

Azért szoktak idősebbeket kérni, mert a fiatalok jó eséllyel nem vennék meg a terméküket.

2016. febr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a Zepter lesz. Termékbemutatóra hívnak és a 10 ezer forint értékű nyereményed az hogy kipróbálhatod a terméket. Lehet szó légtisztítóról, víztisztítóról, biotron lámpáról vagy edénykészletről. A termékeik jó minőségűek, de becslésem szerint így is 7X annyiba kerülnek mint amennyit érnek. Ha akarsz venni Zepter terméket nézz szét a jófogáson, ott néha lehet venni belőlük alkalmi áron pl én már láttam Zepteres légtisztítót bontatlanul kb 15 ezerért, amit ők 400 ezerért árulnak.
2016. febr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok


Annyit hozzátennék még, ahogy a 2. válaszoló is írta, hogy a valós értékénél jóval drágábban akarják rád sózni a teljesen felesleges vackokat.


Ezért ne menj el még véletlenül se.

2016. febr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm, nem fogok elmenni.


Nem is hívott vissza újra. :)

Inkább érdekes, hogy honnan tudták a nevem telefonszámom, és hogy milyen városban lakok.


Amúgy már fejlődtek, nekem már 20 ezer Ft-os ajándékról beszéltek :)

2016. febr. 6. 11:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Abban ugyan mi az érdekes? Valahol kiadták az adataid...
2016. febr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Apámnak egyszer az volt a nyereménye hogy megvehette 1.000.000 helyett 500.000-ért részletre azt a masszázsfotelt, amit az interneten max 250.000-ért hirdettek, plusz kapott volna mellé ajándékba egy 30.000-es víztosztítót. Na itt áldottam a törvényalkotókat hogy ilyen esetben 8 napos visszavásárlási határidőt kötöttek ki. :)
2016. febr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A "csipszes" nyereményjáték nem úgy működik, hogy felhívnak és közlik, csak 30 éven felüli vehet rajta részt...és akkor a többiről még nem is szólva. Ez nem csipszes telefonhívás volt.

A telefonos elérhetőségeket sajna adják és veszik illegálisan. Amikor én vettem telefont, még ott helyben letitkosítottam a számom. Csak anyu tudott még a számváltozásomról, de ő soha és senkinek nem ad ki rólam semmilyen adatot. Még senki barátnak nem mondtam a változást, de hivatalos helyeken sem jeleztem. Az interneten sem regisztráltam vele sehová. A megvétel után röviddel csörgött az új telefonon és a saját nevemen kerestek. Megkérdeztem, honnan van meg a telszámom, de lerakták a telefont.

Egyszer egy újságban megjelent keresztrejtvényt fejtettünk meg. Csörgött a telefon, megnyertük, csak menjünk el egy gálára. Elmentünk. Terméket ismertettek. Nyertünk...de csak akkor, ha ezt és ezt megvesszük.

Szóval ne foglalkozz ezzel a telefonnal. "Megnyertél" volna egy előadás meghallgatását, amiben felajánlanak valamit, hogy olcsóbban megveheted, mert megnyerted.

A legális nyereményjátékról a nyerési tájékoztató nem így működik. A hivatalos / jogszerű közlésnek is megvannak a konkrétumai, kritériumai. Ez nem az volt és ez már kiderült abból a pár sorból is, amit írtál.

Érdemes elfelejteni és nyugodtan élni tovább a napjaidat nem arra gondolván, hogy talán nyerhettem volna....mert ez a felvetés téves, nem igaz, beetetés, átverés, ilyenek.

További szép napot.

2016. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így már én is jártam ahogy az előző. Aki hívott az a békés megyei lapkiadó volt és újság előfizetést akartak rámsózni. A számomat senki sem tudta. Aki hívott azt is tudta hogy hol lakok.
2016. febr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!