Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénz kellene egy...

Mennyi pénz kellene egy embernek hogy átlagos életszínvonalon megtudjon élni egész életében Magyarországon és Nyugat-Európában?

Figyelt kérdés
Tehát 18 éves kortól, mondjuk 80 éves korig.

2016. febr. 23. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:

minimum 223millió 200e Ft, ez havi 300e-es nettó jövedelmet jelent 62 éven keresztül.


Bár ha átlagnak a magyar átlagkereseteket vesszük, akkor elég ennek a fele is!

2016. febr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Összeget nem lehet mondani szerintem.


Szerintem ha van pl. 6 lakásod és kivan adva tisztan 90.000 akor az havi szinten, legyen 500.000 abol meglehet élni már normálisan. Egy ilyen lakás nálunk olyan ~ 17 milló. Az 100 millió. Azaz szerintem most olyan 200 millió kéne ahoz hogy azt lehetne mondani hogy oké en már nem dolgozok tovabb. (Nem csak lakás venni hanem más befektetés)


Németbe ez az összeg otani árakal számolva szerintem olyan 500-600 milió forint.

2016. febr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A havi nettó 300 meg 500 ezres jövedelem nem átlagos megélhetést biztosít, pedig arról volt szó a kérdésben. Átlagos életszínvonalhoz a mindenkori átlagjövedelem szükséges, itthon is és Nyugat-Európában is. Egy összegben pedig ezt nem lehet kifejezni, az infláció miatt.
2016. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De végül is ki lehet fejezni, jelenértéken. De sok benne a bizonytalanság.
2016. febr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!