Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mondhatni átvertek. Telefont...

Mondhatni átvertek. Telefont vásároltam, és csőbe húztak. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Vettem egy sráctól a jófogáson egy DOOGEE HITMAN DG850 típusú telefont. Amikor én kérdeztem, az eladó azt állította hogy minden tartozéka megvan, kérdeztem hogy a Sim kártya nyitó, töltő, fülhallgató, számlák minden meg van-e, ő azt állította hogy igen, teljes mértékben, és leírta hogy erre garanciát is vállal.(Le is van fényképezve, és az is hogy miket írt a telefonról). Azt mondta "patika" állapotban van a telefon. Ehhez képest mikor ma megérkezett, a doboz tartalma egy adatkábel, egy adapter, ami nem eredeti és nem is működik, egy kézikönyv, és egy feltűző volt(mint SIM-kártya kinyitó). A telefon szélei le vannak ütődve, a hátlap karcos, nem kicsit. A képernyőn is vannak karcok, valamint az alsó alumínium csík is ütődött, de szerencsére a mobil teljesen jól működik. Én írtam neki üzenetet, amiben leírtam hogy mind a címét, mind a telefonszámát tudom, és hogy bármelyik nap megjelenhetek. Ő letörölt,(mondjuk nem tudom miért hitte azt hogy ezzel elér valamit) és nem válaszolt. Utána gondolkoztam hogy nekem 7-8 ezer forintnyi benzint nem ér az hogy lemenjek, és kirángassam a házból, mert csak a jardokat hívja rám, és én járok rosszul. Esetleg van-e valami más lehetőség, esetleg fogyasztóvédelemnél szólni, vagy rendőrök ezzel kezdenének valamit? A válaszokat előre is köszönöm. És igen, tudom, én csesztem el.

2016. márc. 5. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a Jófogáson, értékelés nélküli eladótól, magánszemélytől vásároltál egy telefont, ami ráadásul még működik is. Mégis egy ilyen oldalon mit vársz?


"És igen, tudom, én csesztem el."


Egyszerűen el kéne jutni oda, hogy pár forint spórolás nem ér annyit, hogy esetleg átvágják az embert.

Vagy ha már spórolni akarsz, akkor válassz megbízható, értékeléssel rendelkező eladókat vagy webshopot.

2016. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
68%
Hát ez nem a te hibád volt szerintem. Ha meg van még a hirdetés próbálkozz a jófogáson. Hátha mondanak valami értelmeset.
2016. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, rendőrök semmit nem kezdenének vele, mert fizettél, az árut megkaptad, működik. Szerintem a fogyasztóvédelem sem foglalkozna vele, hiszen működik a telefon és tudtad, hogy használt cuccot veszel.
2016. márc. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
52%
De nem azt kapta amit igértek neki.
2016. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.
2016. márc. 5. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!