Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 5 millió ft készpénzt hova...

5 millió ft készpénzt hova érdemes betenni ahol normális kamatot adnak?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozom, amikor hazajövök, itthon átváltok egy nagyobb összeget ft-ra és eltetetem a szülőkkel, azonban ennyi összeget már nem valami jó "szőnyeg" alatt pihentetni, inkább nyitni kéne egy számlát hogy legyen kamata. Nem vagyok ilyenekben otthon mert a kinti fizetésem kártyán van, és azzal is fizetek, tehát bank közelébe sem voltam fene tudja hány éve.
2016. márc. 6. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Őszintén, mennyire lett volna luxus felmenni 3-4 bank oldalára felmenni, hogy megnézd a kamatokat?

Szánalamsan keveset adnak amúgy.

2016. márc. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3% a max. amit kapsz rá, azt is leginkább állampapírba.
2016. márc. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Erstébe tedd 0,030%-os éves kamatra 1500Ft/év-kamatadó :)


Amennyiben nem ragaszkodsz a bankokhoz, akkor kincstárjegy 2,5%-os éves kamat, ami már 125 000-kamatadó.

2016. márc. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Cetelemnel kapsz rá évi 3%-ot és nincs semmi díj, OBA által biztosított ugyanúgy mintha Erste, OTP stb bankokba raknád.
2016. márc. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Euróban, 5 év vállalással évi kb 3%. Viszont ez most, visszavonásig él.
2016. márc. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor már jobb a cetelem. Nem kell 5 év, hanem napi kamattal adja a 3%-ot és bármikor ki lehet venni. Bár persze kinek mi a jobb. Ha valaki úgy érzi jobb euróban tartani azt is megértem.
2016. márc. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyan már, nem napi, hanem évi kamatot ad, évi 3%-ot!!! Forintban. [link]
2016. márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem érted. Napi kamatszámítás nem napi 3%, ezt senki sem mondta. Viszont nincs lekötve a pénzed, mint sok más helyen. Bármikor kivehető és megkapod a kamatot, persze arányosan ami jár.
2016. márc. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!