Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A kafetéria tényező e a...

A kafetéria tényező e a nyugdíjszámításnál?

Figyelt kérdés
Ha a fizetésem egy részét a kafetéria adja, akkor mi lesz a nyugdíjam kiszámításánál?

2016. márc. 12. 11:02
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem számít bele (nem is fizetsz utána nyugdíjjárulékot).
2016. márc. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor,aki csak a minimálbéren van és a többit kafatériába kapja, akkor avval jól kiszúrnak, nyugdíjas korában nézhet, mint a lukinyúl.
2016. márc. 12. 13:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért, lesz nyugdíj??? (ártatlanul néző smiley)


Kevesen tudják, sajnos nem terjedt el a köztudatban, de az Alaptörvényből kivették a kötelező nyugdíjat, tehát annak hatályba lépésétől kezdődően a nyugdíj ADHATÓ, de nem kötelező.

2016. márc. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Kevesen tudják, sajnos nem terjedt el a köztudatban, de az Alaptörvényből kivették a kötelező nyugdíjat, tehát annak hatályba lépésétől kezdődően a nyugdíj ADHATÓ, de nem kötelező."


Még kevesebben tudják, de az előző Alaptörvény, azaz Alkotmány 2/3-os többséggel volt módosítható (a jelenlegi 4/5-del). A nyugdíjról szóló rendelkezés valóban nincs benne az Alaptörvényben, viszont ún. sarlakatos törvénybe került bele, ami ugyanúgy 2/3-dal módosítható, mint a régi Alkotmány. Azaz az új szabályozás szerint ugyanúgy 2/3 kell a nyugdíj megszüntetéséhez, mint korábban.

Persze ez még nem jelenti azt, hogy lesz is, vagy hogy annyi lesz, amiből futja legalább az éhenhalásra. Csak a fölösleges hisztériakeltést nem szeretem.

2016. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Csak a fölösleges hisztériakeltést nem szeretem."


Kár volt ezzel a mondattal agyoncsapni a mondanivalódat, mert már épp meg akartam köszönni, hogy felvilágosítottál.

De így most inkább kikérem magamnak :D, hogy hisztériát keltenék - mindössze az utóbb leírtak ismeretének nem voltam birtokában. Magyarul nem tudtam, hogy már nem a helyzet érvényes. Ennyi. De azért kösz :-)

2016. márc. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tökmindegy, hogy melyik törvényben hogy volt/van benne.

A lényeg az, hogy a nyugdíjadat azt nem teszik most neked félre egy széfbe, hogy majd szépen kibontsák ha odaérsz.

Hanem majd az akkori dolgozóknak kell kitermelnie az adójukból.

Nade ugye ha folyamatosan fogy a népesség, és azok se nagyon lesznek milliomos jövedelmű programozók vagy agysebészek, akik születnek, akkor nem kell nagy jóstehetség annak a belátásához, hogy a mai fiatalabb korosztály nyugdíja vagy jelképes lesz, vagy nem lesz egyáltalán. Vagy lesz, de csak annak aki a 100 évet megéri.

Egyszerűen mert nem lesz miből adni.

És akkor sokat nem érsz majd azzal, hogy bármelyik törvény, bárhogy mondja ki, hogy neked jár nyugdíj.

Ilyen esetekben a legnagyobb egyetértésben szavazna a törvény megváltoztatásáról minden képviselő.

Vagy ha minden kötél szakad, hát akkor törvényellenesen nem fizetnék ki. Na és, mit tudsz majd csinálni az állam ellen? Ha nagyon erősködik mindenki és tömegesen perre viszi a dolgot, hát majd államcsődöt jelentenek. Ami ugye azt jelenti, hogy a nyugdíjakat meg a közszolgák bérét alapból nem fizetik, szóval ugyanott vagy :P

2016. márc. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyszóval a kafetéria és nem a fizetés esetleges növelésével a nyugdíjalapodat relatíve csökkentik.
2016. márc. 13. 23:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem egészen így van: a Cafeteria egy adható elem, de nem kötelező.

A fizetést adni meg kötelező.

Tehát, ha Te pl. egy eladó vagy egy kis boltos maszeknál, akkor jó eséllyel csak a nettó 80 ezres fizetést fogod megkapni (jó, igen, tudom, 78-ezer valamennyi, még mielőtt belekötne valaki), míg pl. egy multinál lehet, hogy ugyanazt a 80-at, de kapsz mellé juttatásokat is.


Tehát a fizetés alap kb. ugyanannyi, csak nagyobb helyen jobban jársz a juttatások miatt (igen, tudom, a maszek is adhat zsebbe, stb. nem kell belekötni :D )

2016. márc. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"jobban jársz a juttatások miatt"- ezt nem a nyugdíjszámításra értettem, hanem az össz pénzre/utalványra
2016. márc. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!