Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Már kettő hete beadtam a...

Már kettő hete beadtam a felmondást, de válaszra sem méltatnak, hogy 60 vagy 30 napot kell ledolgoznom. Mit tehetek? Mennyi időn belül kell válaszolnia a munkáltatónak? Erre nincs törvény?

Figyelt kérdés
Beadtam a felmondásom közös megegyezéssel. Azt a tájékoztatást kaptam, hogy mivel közalkalmazott vagyok, rám a közalkalmazotti törvény vonatkozik, mely szerint a munkáltató igényt tarthat a 60 nap felmondási időre 30 nap helyett, ha veszélybe kerül az ellátás.

2016. ápr. 15. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem mész be a munkaügyre és kérdezed meg azokat, hogy ilyenkor akkor mi van, ha 2 hete vársz és elviekben már csak 1-2 heted lenne hátra, aztán adios !
2016. ápr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Beadtam a felmondásom közös megegyezéssel."

Ilyen nincs, ez ellentmondásban van önmagával.

Felmondani az egyik fél tud, egyoldalúan. (Mellesleg a közalkalmazottak esetében a "lemondás" és a "felmentés" a fogalmak, attól függően, hogy a közalkalmazott, vagy a munkáltató szünteti meg a jogviszonyt.) A közös megegyezés meg 2 fél közös akarata, tehát azt meg nem tudod te egy személyben "beadni".


Egyébként a közalkalmazotti törvény szerint a közalkalmazott általi lemondás esetén a lemondási idő 2 hónap. Ennek egy részétől, vagy az egészétől eltekinthet a munkáltató, ha úgy gondolja. Nincs olyasmiről szó, hogy "ha veszélybe kerül az ellátás", meg nincs kötelező 30 nap sem.

[1992. évi XXXIII. törvény a közalkalmazottak jogállásáról 28. § (2)]


Ha neked nem szóltak, hogy eltekintenek, akkor nyilván nem tekintenek el. Persze, ha valójában nem lemondásról, hanem közös megegyezésről van szó, akkor meg ami abban le van írva, az az irányadó.

2016. ápr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A válasz hasznos és köszönöm szépen, csak rossz helyre böktem az ujjammal a tabletton! Elnêzést kérek!
2016. ápr. 16. 07:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy én mondtam fel, mert eredetileg én vittem be a felmondást, de a munkahelyemen átírták közös megegyezésre, mondván: "azt a formátumot ők nem fogadhatják el, mivel én közalkalmazott vagyok"! Én abba beleíraztam indoklásként, hogy 30 nap múlva lehetősêgem van az új munkahelyen munkában állnom. Jogukban áll így 60 nap felmondási időt ledolgoztatni?
2016. ápr. 16. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!