Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Utálok másoknak dolgozni, te...

Utálok másoknak dolgozni, te is így vagy ezzel?

Figyelt kérdés
Tudok dolgozni, nem vagyok lusta, de röhejesnek tartom hogy valaki így élje le az életét. 4munkahelyem volt 2éven belül, és rájöttem, hogy nem a munkahelyel, emberekkel, hanem azzal a gondolattal van bajom hogy el kell viselni, olyan emberek szövegelését, akiket eiffel torony magasan le..rok, időm nagy részét beáldozoma munkának stb. Az emberek is évekig dolgoznak mégsincs semmilyük, az élő példa a szüleim. csak hát ugye kell a pénz.
2016. ápr. 16. 11:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
csatlakozom, sosem a munkával volt a problémám, hanem azzal, hogy nem lehet benne 1ről a 2re jutni. Fizetés nem nő, sőt, kikérik magunknak, de a többletmunka, nagyobb felelősség, hétvégézés alap elvárás.
2016. ápr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hallod ugyanez van! Csak akkor keresel megfelelő összeget ha éjjel-nappal túlórázol, szombat,vasárnap bemész. Nem vagyok nyaligátor, keresse megmagának azt a plusz pár tízezer ft-ot. Ha valaki így szereti élni az életét, akkor élje! Kerestem már 200at is, segédmunkásként, de áldozatokkal jár. Inkább magamba invesztálok.
2016. ápr. 16. 11:29
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Ezért kezdtem vállalkozásba. Itt legalább ha beleteszek napi 12 órát, akkor azt magamért teszem bele.
2016. ápr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Dettó! Ugyanakkor még muszáj dolgoznom, még hitelképes se vagyok.
2016. ápr. 16. 11:43
 5/17 Titusztitusz ***** válasza:
Ezzel énis pontosan ugyanígy vagyok...Önmagával a munkával nincs semmi bajom, csak olyakor szoktam hamar el és lefáradni, amikor MÁSOK IGÉNYEINEK kell megfelelni munka közben, és a mások igényeit kell kielégítenem a munkavégzés során...Dehát sajnos nincs mit tenni, rossz helyen élünk, rossz időben...EZ a társadalom, és gazdasági modell, amit ugye "fogyasztói társadalomnak" nevezünk, arrol szól ugyanis szinte kizárólag, hogy olyan munkát kell végezni, és olyan terméket kell előállítani, ami munkát és terméket "EL LEHET ADNI MÁSOKNAK"...Ami tevékenységet-értéket nem lehet eladni senkinek, az a mai világban és társadalomban nem ér semmit sem...Sajnos ez van...Én sem érzem jól magamat ebben a mai szellemiségü világban, dehát ha egyszer ide születtem, és itt kell hogy éljek, akkor tudomásul kell vennem nekem is az elvárásokat...De persze mindez nem jelenti azt, hogy annyira tetszik is ez az egész...
2016. ápr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ez régen is így volt. Aki sz@r kenyeret gyártott azt kivitték a főtérre és jól megverték, aki meg jót, attól vásárolt az egész város és vígan meglét.


Szerintem most sokkal több lehetőségünk van, mint mondjuk 40 éve. Hála a fejlődésnek, a számítástechnikának és az internetnek az egész világ elérhető szinte bárhonnan.

2016. ápr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ehhez a legjobb hozzáállás, ha sosem veszed a szívedre amit mondanak, magyarán le kell sz.rni az egész céget, még a főnöködet is! Mikor kezetfogok vele, nemtudom miért kéne hálásnak lennem? talán mert kaptam egy alap csicska munkát, arra kéne büszkének lennem, vagy felnézek rá mert a főnököm? kinek a főnöke? nekem biztos nem!


Kipróbáltam hogy bedolgozom magam egy biztos állami vállalatba, multiba, de egyszerűen nem megy hogy monotonul, erre csesszem el az életemet, meg volt a motiváltságom, de nem megy. feljebb lépni a ranglétrán, az akkor sem az önmagam céljai. Magamnak akarok dolgozni, a saját tudással a fejemben, csakis a tudás számít a fejben, se nem a francos diplomás papír.

2016. ápr. 16. 12:25
 8/17 A kérdező kommentje:
Az ember elfelejti kielégiteni a SAJÁT IGÉNYEIT, igenis erről van szó! Meg hiába elégíted ki mások igényeit, ha egyszerűen mindenki önző, és magából indul ki, csak mások kevésbé elhatározottak a független életre, így legyintve végigdolgozod, és eladod az időd egy nagy részét másnak.
2016. ápr. 16. 12:29
 9/17 Titusztitusz ***** válasza:
100%
6-os...Régen azért ENNYIRE nem volt eltorzulva a világ, mint ma...Csak nézz utána egy kicsit...Én gyerekkoromban voltam nyaralni idős rokonoknál falu, és tanyahelyen többször is...És jól emlékszem rá a mai napig is, hogy milyen NYUGODT, BOLDOG, és ELÉGEDETT életet éltek emberek akkoriban még itt-ott...(És énis jól éreztem magamat náluk...) És SZERÉNY IGÉNYEKKEL, saját földön gazdálkodva, háztájival, "tyúkokkal kelve-fekve", (Azaz villlanyáram nélkül...)saját, ásott kútjukbol merve a vizet,lovaskocsin járva, stb,stb, milyen ÖNELLÁTÓ MÓDON tudtak élni némelyek...De szinte tényleg...Dolgozni dolgoztak mondjuk az ilyen rokonok is, DE A SAJÁT IGÉNYEIKRE legfőképpen...Azaz, szinte ALIG FÜGGTEK a "pénztöl", a"munkahelytöl",a "főnökök kegyeitöl",az "adóhatóságtol", az "árfolyamoktol", a "piaci kereslettöl", meg hasonlóktol...MA(!!) meg lehet ezt tenni vajon???? Meg a csudát...Jól ki van ez az egész mai elmebaj találva, és jól be van már betonozva...És szinte ki sem tud lépni belőle már az egyes ember, úgy körbefonták már a vérszívó indák...(Legfeljebb csak az, aki segélyes, vagy nyugdíjas...)És MINDEN, DE MINDEN úgy van megszervezve ebben a gyönyörűséges fogyasztói társadalomban, hogy PÉNZ NÉLKÜL MÉG LÉLEGEZNI SE TUDJON az egyes ember...Meg FIZETNIVALÓK, FIZETNIVALÓK, ÉS FIZETNIVALÓK nélkül...Aki meg NEM TUD ALKALMAZKODNI ehhez az őrülethez, hát...Az meg ki van kiáltva ugye, "élhetetlen-lusta embernek"...Meg "ingyenélőnek"...Hát igen...Valahol nagyon el van már csúszva ez a mai világ, és gondolkodásmód sokszor...
2016. ápr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a kérdezővel: sokan csak dolgozunk a rezsiért, kajáért, hogy a másik hónapban is be tudjunk menni dolgozni. Semmi szabadidő, ha meg van, akkor meg nincs pénz a szórakozásra...
2016. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!