Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki nem tanult 17 évesen és...

Aki nem tanult 17 évesen és nem szerzett diplomát, annak tényleg csak a minimálbéres tróger munka jut?

Figyelt kérdés

Akinek fogalma sem volt arról 15-17 évesen (érettségi előtt), hogy mit szeretne csinálni, miután kikerül a nagybetűs életbe, így nem erőltette meg magát tanulás terén. Érettségi után nem ment főiskolára, de szakmát szerzett (amivel nem megy semmire), de azzal max 130-150e-es bruttót kap, nyelvtudásra semmit se fizetnek.. azzal magyarázva, hogy a munkakör nem követeli meg a nyelvtudást.


Nekik tényleg csak a minimálbéres, kizsákmányoló, több műszakos tróger munka jut egész életükben?


Kitörésre esélyünk nincs, mert 100e ből megélni, + tanulásra félretenni lehetetlen. Ha a pénz össze is jönne családi segítséggel, akkor sincs olyan tanfolyam ami csak vasárnap van. (H-szo kell dolgozni 5 napot. több műszakban. Szóval sem a délutános, sem a szombati oktatás nem felel meg.)


Ennyi? El kell fogadni, hogy az egész életemet tróger munkából tróger munkába járással fogom tölteni, egy múlt béli "botlásért". Komolyan mondom, hogy egy börtönt megjárt embernek nincs ilyen rossz helyzete.



#tanulás #fizetés #munka #picivel jobb élet
2016. máj. 24. 09:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
14%
Igen, 90%-ban biztos hogy ilyen életed lesz. De javíthatsz az esélyeiden, ha pl. kimész Ausztriába, hotelbe, szintén tróger melót végezni, de mivel kapsz szállást, kaját, a fizetésedet majdnem mind meg tudod takarítani. 2-3 év alatt összegyűjthetsz annyit, hogy abból tanulhatsz, vagy belefoghatsz valamibe. Csak rajtad áll. Ha viszont ide járkálsz sajnáltatni magad, akkor 100% hogy nem lépsz előrébb.
2016. máj. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem akarok kimenni, idehaza akarok boldogulni. Amúgy is, a kiutazás pénzbe kerül.. ha netán pár év múlva a kinti melóból összejönne a tőke, akkor még mindig ott van az ember, hogy mit tanuljon? Ha választ is valamit, akkor meg ott van, hogy 29-30 évesen a szakmájában 0 tapasztalattal rendelkezik. És mennyi pénzt kap majd így? Diplomához teljesen újra kellene érettségizni, mind az 5 tantárgyból, arra fel kell készülni, majd ott a főiskola... 4-6 félév. Ami alatt meg kell élni valamiből, önköltséges forma szóba sem jöhetne.


Ismerősöm kint van folyami hajón 4 éve, van pár millája.. viszont nagyon nem akar a következő szezonban kimenni. És mire ment vele? a pénzét lassan feléli majd idehaza aztán majd takaríthat 80e forintért. vagy vehet egy lakást, és takaríthat 80e Ft-ért... takarításból nem lett perfekt német nyelvtudása, amit tudna használni egy call centerben.


Szóval neki is ugyan olyan kilátástalan az élete.

2016. máj. 24. 10:16
 3/19 A kérdező kommentje:
* ez nem sajnáltatás. Használható ötleteket, véleményeket szeretnék kapni az előrejutással kapcsolatban!
2016. máj. 24. 10:17
 4/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Így van Balázska. Ennyi. Nehezen, nagyon nehezen, de ki lehet törni a trógerolásból. Lehet később tanulni, de akkor már kevésbé fogékony az agy. A(z értelmesebb) szülők nem véletlen szajkózzák a "nem nekem tanulsz" szöveget. 15-17 évesen úgyis "elmehetnek a p...ba" a szülők. És persze ott van az azonnal elköltözés is. Ami anyagilag sem jó senkinek, dehát az a fene nagy függetlenség. Persze, a mai világban sokaknak ciki ha valaki a szüleivel él. A trógerség szerintem cikibb.
2016. máj. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
49%

Ez hülyeség, amit írsz.


Az eredeti kérdésre a válasz: nem.

Férjemnek semmi más papírja nincs, csak egy szakmunkás bizonyítványa. Nettó 225.000 a havi bére (15 nap munkával).


A másik meg, hogy lehet ám manapság levelezőn, meg neten is elvégezni OKJ tanfolyamokat, csak vizsgázni kell személyesen bemenni. SZóval az nem kifogás, hogy milyen sokat dolgozol.


Szóval nem, nem kell elfogadni, hanem vagy másik munka után nézni, ami mellett tudsz tanfolyamra menni, vagy olyan tanfolyamot kell elvégezni, amin nem kell személyesen ott lenni.


Egyébként megkérdezhetem, mi az a szakma amivel nem mész semmire???

2016. máj. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez idétlen gondolkodás, semmi értelme. Elárulom neked, hogy rengetegen szereznek diplomát, és hónapról hónapra éldegélnek. És van, aki meg szakmunkásként eléri, hogy annyira nélkülözhetetlen legyen vagy annyira jól csinálja a dolgát, hogy hülyére keresi magát akár itthon is.


Az iskola még nem minden. A szorgalom, a hatékonyság, pénzügyi ismeretek, és igen, egy kis szerencsefaktor is szükséges, hogy jókor legyél jó helyen a jó emberekkel.

2016. máj. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
ilyen hozzáállással, életfelfogással valóban nem fogsz semmire sem jutni. Nekem sincs diplomám, csak egy OKJ-m, de kemény munkával mára eljutottam oda, hogy a saját kis vállalkozásomat vezetem. Egyáltalán nem kell diploma ahhoz hogy megélj, de a te felfogásod, szemléleteddel még nagy eséllyel a diplomával sem lenne esélyed boldogulnod, ugyanis a válaszodban csak kifogás keresés, élből elutasítás látszik. Sajnálom, de érdemben így neked nem lehet tanácsod adni, mert mindenre találsz majd kifogást, hogy "ez azért, mert, ez meg azért mert". így nem megy.
2016. máj. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Most voltam egy munkanélkülis közmunka toborzáson, ahova 100 diplomás munkanélkülit rángattak be, és mind kiderült lesz még ilyen tájékoztató, aki nemet mond, mert az 1 hónapos munkából 2 hét betanulás és vizsgázás után 2 hetet másik megyében kell 0-24-ben dolgozni, állami gondozott gyerekekre vigyázni, míg táboroznak, sátorban lakni, mindezt br 101e-ért, törlik és javul a statisztika, mindjárt kevesebb lesz a regisztrált diplomás álláskereső. A diploma nem minden, nekem is van 2, jelenleg mégse megyek egyikkel sem semmire, ennél még egy jó szakmával is többre viszi az ember.
2016. máj. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg nem tanultál semmit, de TÉNYLEG semmit, akkor valóban elég nehéz ügy, mert nem is nagyon tudsz elkezdeni semmi értelmeset dolgozni, nem tudsz előre lépni. Viszont te tanultál szakmát, és az élethez nem diploma szükséges, hanem hogy érts valamihez (mondom ezt úgy, hogy nekem van diplomám, de nem is a szakmában dolgozom). Tehát most az, hogy nincs diplomád, ne keserítsen el, egy csomó embernek nincs, és tudom, hogy nem vigasztal, de egy csomó ember bruttó 150 ezret sem keres.


Abban igazad van, hogy ha valaki 16-18 éves kora körül úgy dönt, hogy otthagyja a francba az egész oktatást, mindenféle papír nélkül, max. érettségivel, mert jó neki úgy, akkor később már jóval nehezebb ismét belefogni. Ezért mondják a szülők, tanárok, mindenki, hogy amíg tudsz, addig tanulj. Nyilván később sem lehetetlen valami esti vagy levelező képzésen tanulni valamit, de akkor már jóval nehezebb.

2016. máj. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"ennél még egy jó szakmával is többre viszi az ember."


Ezt mennyiszer írtátok már itt. De még senki nem tudta leírni, hogy MI AZ A JÓ SZAKMA amivel többre lehet vinni?

2016. máj. 24. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!