Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pinnacle fogadóirodánál a...

Pinnacle fogadóirodánál a focinál is miért van over/under 2.25 és 2.75? Alap, hogy 2,5 felett vagy alatt születik eredmény, de a másik 2 lehetőségnél is ugyanaz az a helyzet, mintha a 2,5 alatt vagy felett fogadtam volna, csak más a szorzó.

Figyelt kérdés
2016. jún. 18. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért van over/under 2.25, hogy a pont 2 gól is egyértelműen eldőljön. Ilyen fogadásnál arra teszel, hogy 2 gólnál többet vagy kevesebbet lőnek, és ha a 2-es is szerepelne, akkor már lenne 2 gólnál több, kevesebb, és pont annyi eredmény is.
2016. jún. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez ázsiai hendikep. Vagyis ha például 2.25 over-re teszel, az azt jelenti, hogy valójában fele-fele arányban osztódik a fogadás összege, és két "szelvényt" teszel meg:

1) 2 gólnál több lesz a meccsen

2) 2.5 gólnál több lesz a meccsen

Ilyen esetben ha a meccsen 2 gól fog esni, akkor az 1) "szelvény" tétje visszajár (mivel ez csak két esélyes, és ha pont megegyezik a gólok száma a fogadásban szereplő gólok számával, akkor ázsiai hendinél visszajár a tét), a 2) szelvény viszont veszít. Így összességében a feltett tétednek csak a felét veszíted el.

Ellenben ha a mérkőzésen 3 vagy több gól esik, akkor mindkét "szelvényed" nyer, és a feltett összeg*odds lesz a nyereményed.

Ugye erre a fogadási típusra kisebb az odds, mint ha szimplán 2.5 over/underre teszel, mivel ott vagy nyersz vagy veszítesz, ennél az ázsiainál viszont bizonyos esetekben a téted fele visszajárhat, nem csődölsz be teljesen.

Ha a 2.25 underre tennél, akkor a két szelvény:

1) 2 gól alatt

2) 2.5 gól alatt

Ilyenkor ha a meccsen 0 vagy 1 gól esik, akkor mindkét "szelvény" nyer. Viszont, ha 2 gól esik, akkor 1) miatt a téted fele visszajár, a 2) miatt pedig a téted másik fele bukó. 3 vagy több gól esetén az egész téted buktad.


2.75 fogadásnál ugyanez a helyzet, csak ott:

1) 2.5 gól under/over

2) 3 gól under/over

2016. jún. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A második válaszolónak írva:


Tehát:


2.25 under


Gólok száma 0 vagy 1: Nyertem


Gólok száma 2: Összes, feltett tét fele visszajár, a másik fele pedig vesztett


Gólok száma 3: Vesztes: Teljes tétet elbuktam


2.25 over


Gólok száma 0 vagy 1: Teljes tétet elbuktam


Gólok száma 2: Összes, feltett tét fele visszajár, a másik fele pedig veszített


Gólok száma 3 vagy több: Nyertem


2.75 under


Gólok száma 0 vagy 1 vagy 2: Nyertem


Gólok száma 3: Összes, feltett tét fele visszajár, a másik fele pedig veszített


Gólok száma 4 vagy több: Vesztes: Teljes tétet elbuktam


2.75 over


Gólok száma 0 vagy 1 vagy 2: Vesztes: Teljes tétet elbuktam


Gólok száma 3: Összes, feltett tét fele visszajár, a másik fele pedig veszített


Gólok száma 4 vagy több: Nyertem

2016. jún. 18. 14:25
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!


Én úgy látom, hogy a 2.25 és a 2.75 over előnyösebb, mint az under 2.25 és 2.75.


Vagy tévedek?

2016. jún. 18. 14:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia.


Kicsit belegabalyodtam a mondanivalómban, úgyhogy javítom helyesen azt, amit írtál:


"2.25 under


Gólok száma 0 vagy 1: Nyertem


Gólok száma 2: Összes, feltett tét fele visszajár, a másik fele pedig NYERT (mivel a két szelvény: 1) 2 gól alatt, 2) 2.5 gól alatt. Így az 1) tétje visszajár, a 2) pedig nyer)


Gólok száma 3: Vesztes: Teljes tétet elbuktam


2.25 over


Gólok száma 0 vagy 1: Teljes tétet elbuktam


Gólok száma 2: Összes, feltett tét fele visszajár, a másik fele pedig veszített


Gólok száma 3 vagy több: Nyertem


2.75 under


Gólok száma 0 vagy 1 vagy 2: Nyertem


Gólok száma 3: Összes, feltett tét fele visszajár, a másik fele pedig veszített


Gólok száma 4 vagy több: Vesztes: Teljes tétet elbuktam


2.75 over


Gólok száma 0 vagy 1 vagy 2: Vesztes: Teljes tétet elbuktam


Gólok száma 3: Összes, feltett tét fele visszajár, a másik fele pedig NYERT (szelvények: 1) 2.5 fölött, 2) 3 fölött. Így 3 gól esetén az 1) nyer, míg a 2) tétje visszajár)


Gólok száma 4 vagy több: Nyertem"



Szóval lényegében a .25-ös fogadásoknál az under érheti meg, míg a .75-ös fogadásoknál az over. De ugye erre alapozni nem lehet, minden meccsen lehet meglepi, még egy olasz válogatott meccsen is eshet 3 gól, ami országos bukó lenne. :-)

2016. jún. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jún. 18. 15:25
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt írod, hogy a .75-ös fogadásoknál az over érheti meg.


"2.75 under


Gólok száma 0 vagy 1 vagy 2: Nyertem


Gólok száma 3: Összes, feltett tét fele visszajár, a másik fele pedig veszített


Gólok száma 4 vagy több: Vesztes: Teljes tétet elbuktam"


Az under jobban megéri szerintem, ha jól értelmeztem, mert ha 3 gól esne, akkor sem veszítettem el az egész tétemet. Te miért látod jobbnak a másikat?

2016. jún. 18. 15:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Mint láthatod, 2.75 over esetén 3 gólnál a téted felét visszakapod, a téted másik felét pedig az odds-al szorozva még profitod is lesz.

2.75 under esetén pedig 3 gólnál a téted fele ugyan visszajár, de a másik fele megy a levesbe.

2016. jún. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jún. 18. 16:38
 10/11 A kérdező kommentje:
Az lenne a kérdésem, hogy az online nyeremény után mennyit kell adózni Magyarországon, ha külföldi irodánál játszom?
2016. jún. 19. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!