Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kiskorút büntethetnek birósági...

Kiskorút büntethetnek birósági felszólitásos pénzbirsággal?

Figyelt kérdés
Ugye november óta dolgozok egy diákszövetkezetnél, és volt egy nap amikor elfelejtettem bemenni. Az volt irva a szerződésbe, és a csoportban is a szabályzatba, hogy aki nem megy be az 5.000 Ft LEVONÁSBAN részesül. Ledolgozni nem engedik. Ha levonás van irva akkor nem lehet fellebbezni, hogy dolgozzam le. Tesco-s munka! Kérem, hogy komoly válaszokat adjatok

2016. júl. 3. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Levonhatják, igen, hiszen ez van a szerződésben. Nem kifejezetten korrekt, de én is dolgoztam régebben iskolaszövetkezetnél, és így csinálnál. Nem számít, hogy kiskorú vagy, hiszen a munkaszerződés csak szülői hozzájárulással jöhetett létre, tehát nyilván a szüleid elolvasták, és egyetértettek vele.


Azt viszont javaslom, hogy próbálj meg világosabban fogalmazni. Mert mi akar lenni ez a bírósági felszólításos pénzbírság? Itt szó sincs ilyesmiről.

2016. júl. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Hát, ha kötöttetek egy szerződést, akkor ahhoz igazodnak ugyebár, amit mindketten aláírtatok. Szóval én sem engedném ledolgozni, mert hát pl ha nem voltak mondjuk időben kipakolva az áruk, akkor utólag már nem tudod kipakolni ugyanannak a vevőnek, aki akkor kereste. (Szóval bevételkiesésük is keletkezhetett ebből, hogy ha akár véletlen is, nem tartottad be, amiben megállapodtatok, és akkor most ők se tartják be. Ha te akár nem szánt szándékkal, de megszegted, akkor most ők is megszeghetik, hogy nem fizetnek ki ) És szerintem nem is érdemes reklamálni, amúgy is tudnak találni valakit a helyedre szerintem könnyedén.
2016. júl. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

*"megszeghetik, hogy nem fizetnek ki "

Kicsit leegszerűsítettem a megfogalmazást, de ez a megállapodás lényege, hogy te is betartod a rád eső részt, meg ők is a magukét.

2016. júl. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Annyi a lenyeg azt mondtak hogy egy birosagi felszolitassal kuldik ki a csekk befizeteset. De a szerzodesben LEVONAS van irva, nem penzbirsag. Meg egy diakszovetkezet hogy adhat penzbuntetest? Az oke hogy levonjak, de hivatalos penzbuntetest/birsagot csak szolgaltatok, rendorseg, birosag es ilyen nagyfoku hivatalok adhatnak nem? Nem kotelezhetnek fizetesre szerintem a diakszovetkezetek. Felre ne ertsetek nem reklamalok, mert ezer orommel ledolgozom, nincs bajom a munkaval. Csak arra szeretnek valaszt kapni hogy egy diakszovetkezet hogy adhat penzbirsagot? Ennyi erovel barkinek barmikor adhatnak. 16/F
2016. júl. 4. 00:59
 5/8 anonim ***** válasza:

2.és 3.vagyok

Hát akkor nem tudom.

2016. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem létezik olyan, hogy "bírósági felszólítás", szóval valamit nagyon félreértettél.

A levonáshoz pedig nem kell csekk...


A legvalószínűbb, hogy fogalmad sincs, mi folyik körülötted.

2016. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
78%
Az nem bírosági feljelentés mert ahhoz felkellett volna ,hogy jelentsenek! legtisztább ha bemész a munkáltatodhoz és tisztázod vele
2016. júl. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
78%
*bírosági felszólitás
2016. júl. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!