Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnak 1500 Ft ért...

Hogyan tudnak 1500 Ft ért csomagot küldeni Amerikába? -Etsy

Figyelt kérdés
Etsy-n szeretnék boltot nyitni és kreatív termékeket eladni, de nem merek feltenni semmit, mert visszatart az 5600 ft-os postaköltség (a legtöbb cég még ennél is többért vállalja). Egy 15x15cm es kicsi csomagról lenne szó Amerikába vagy a világ más távolabbi pontjaira. Nem tudom mások hogyan oldják meg, hogy 1500-2000 ft-ot kérnek csak el postaköltség címén külföldre (vagy még ennyit sem)ugyanekkora kb 15x15 es termékekre. Több eladót is megkérdeztem, de senki sem válaszol nekem :((( Esetleg nektek van erről tapasztalatotok / véleményetek? Arra is gondoltam hogy beépítik a termék árba de 1000 ft os (nagyobb méretű) termékeknél is max 1000ft ok vannak a postaköltségnél. (Van olyan aki nem is kér el plusz pénzt!!) Természetesen magyar eladók.

2016. júl. 21. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen termékekről lenne szó?

Ha borítékba belefér, akkor Magyar Posta.

2016. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a legtöbb termékem klasszikus borítékba biztosan nem férne bele (kb 15x15x15 ), ráadásul törékeny is :(( Más hasonló paraméterekkel rendelkező termékek eladóit nézegettem,hátha el tudom lesni az árképzés fortélyait de sehogyan sem tudok rájönni hogy tudnak 1000 ft alatt postázni a világ minden tájára :( Ha borítékba beleférne akkor olcsón viszi a posta?
2016. júl. 21. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy ok sokkal dragabban aruljak a termekeiket es abban mar benne van a postakoltseg egy resze?


Nem tudom hogyan tudnal a postan sporolni, de azt tartsd szem elott, hogyha a csomag elveszik, akkor karpotolnod kell a vasarlot, szoval a postakoltseg mellett en meg biztositast is fizetnek, biztos ami biztos.

2016. júl. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát ez az amire nem tudok rájönni, mert olyan áraik vannak a magyar nagy boltos Etsy-eknek hogy az asztal alá ájulok (konkrét eladókat nem mondanék, mert nem szándékom megbántani őket). Egy nagyobb méretű (de "kevésbé" értékes) termék pl. 1500-ft (amiből csak az anyagköltség kb 700ft...) külföldre postaköltségként meg 1000 ft van megadva (de több helyen láttam már olyat is , hogy ingyenesen küldi bárhova ..) Tesztelésként megnéztem egy ár összehasonlító oldalon a csomagküldő szolgálatok árait és a legkisebb nemzetközi csomag ára 5600 ft volt, igaz ebben már benne van az értékbiztosítás is) Akárhogy agyalok nem értem. Arról halottam, hogy szerződéses ügyfeleknek olcsóbban visznek a futár cégek és a posta is külföldre, na de ennyivel vajon? AZ én kis üveg mütyürömet a legkisebb csomagként 5600 ft-ért tudnám feladni , ha a termékemért csak 1000 ft-ot kérnék (amin haszon egyáltalán nincs) az akkor is 6600 ft annyit egy külföldi sem fog kiadni egy kis dísz semmire, még akkor sem ha kézműves és egyedi :(((
2016. júl. 22. 10:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Etsys fórumon is lehet hasznos infókat olvasni postázással kapcsolatban, bár ott is több ezer ft-os feladási költségeket írnak, még szerződve pl. a fedex-el is.

Nekem kisméretű és nem törékeny termékeim vannak, így pufis borítékban szoktam küldeni, ajánlottam általában 1300- 1440 ft szokott lenni a posta, szerintem nem vészes, nem építem be a termék árába.

Van, aki simán küldi a pár dolláros termékeit, egy kis borítékot már 400 ft körül fel tud adni.

2016. júl. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyu, miert nem veszed fel a kapcsolatot ezzel a nagy ceggel? Lehet hogy latnanak benned/termekeidben fantaziat, es kicsit olcsobban eladod nekik, mintha maganszemelynek adnad el, de neked nincs gondod a postazassal, nekik meg lehet hogy tenyleg van vmi kedvezmenyuk.


Ha egyedul nem tudod, semmi ciki nincs abban, hogy a nagyok segitseget kered. Hirdethetik ok a termekedet, vagy sajat kis oldalt csinalsz magadnak de a megrendelest/fizetest mar ok intezik cserebe x%-ot kapnak az eladasaidbol.


Szerintem egy probat mindenkepp meger, hogy beszelj veluk.

2016. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!