Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Media Marktban mennyi a...

Media Marktban mennyi a hivatalos eves szabadsag?

Figyelt kérdés
A munka törvény konyveben evi 20nap szerepel ( minden plusz szabi nelkul ) de szerzodeskoteskor nekem azt mondtak mivel a napi munkaido 10.5 ora es nem 8 ezert nem jar az evi 20 ! Mivel a 20nap ×napi 8ora =160 ora , ugy szamitjak hogy 160÷10.5 = 15 es csak evi 15nap szabi van.. mert ok oraban nezik . ez tényleg lehetseges ? Mert sehol sem talalok erre magyarazatot. Koszonom elore is !

#Media Markt #média ##szabadsag ##napokszama
2016. aug. 3. 22:46
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:

A törvény szerint a dolgozót 20 NAP (tehát naptári nap) alapszabadság illeti meg. Ez még a Media Marktban is így van.


"Az alapszabadság mértéke húsz munkanap.

Ez a szabadság a munkavállaló

- huszonötödik életévétől huszonegy;

- huszonnyolcadik életévétől huszonkettő;

- harmincegyedik életévétől huszonhárom;

- harmincharmadik életévétől huszonnégy;

- harmincötödik életévétől huszonöt;

- harminchetedik életévétől huszonhat;

- harminckilencedik életévétől huszonhét;

- negyvenegyedik életévétől huszonnyolc;

- negyvenharmadik életévétől huszonkilenc;

- negyvenötödik életévétől harminc munkanapra emelkedik."

[link]

2016. aug. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
En sem ertettem .. de azt mondta az irodavezeto akivel kotottem a szerzodest hogy ez igy van.. en is neztem nagyokat de holnap megkerdezem az igazgatot! Es Köszönöm
2016. aug. 3. 23:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehet órában is kiadni. Ez főként ott szokás, ahol egyenlőtlen a munkaidő (pl. Media Martk ezek szerint).


Alapszabadság és életkor után járó szabadság illet meg (plusz ha van gyerek...). Ezt a számot szorozd 8-cal, ennyi lesz az éves szabadságod órában. Üdv:)

2016. aug. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk gondolom akkor heti 4 napot dolgoztok, nem 5-öt.


Bár amúgy furcsa, én is a NAPRÓL tudok - hiszen akkor aki 4 órás annak csak 10 nap szabi járna?! Nem hiszem...

2016. aug. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Az alapszabadság mértéke húsz munkanap. "


Ha 2 órás munkaviszonyról beszélünk, ha 4-ről, ha 8-ről, akkor is napokról beszélünk és nem osztogatunk szorozgatunk, arányosítunk.


Egyedül ott lehet a kérdésben szereplő óraszámok alapján számolni a szabadságot, ahol egyenlőtlen beosztás szerint, munkaidőkeretben dolgozol.


Mivel ha jár 20 nap szabadság, és a munkaszerződésed szerint 8 órás munkaviszonyban vagy akkor az 160 óra.

Az hogy egy nap szabi 10,5 órának felel meg, igen elképzelhető hogy 15 nap szabadságod van ha az órákból visszaszámolsz DE mellette nem is dolgozol egy hónapban csak 15 napot, azért ezt ne felejtsd el.

2016. aug. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek!:) igen kevesebbet mint 20 nyilvan de oraszamban ugyanannyi lesz mint a 8orasoknak es hiaba van szabad napunk aaz ossze vissza van 1-1es azert csak jol jonne nyaron pl egybefuggoen. De mivel meg nem vagyok tapasztalt ezert kerdeztem:)
2016. aug. 4. 11:03
 7/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: az 5-ös jól írja. De én dolgoztam is így: kiszámolták az éves szabadságomat órában: 168.


Munkaidő:

H - Cs : 7 - 15.30 ---> (8,5 óra)

P : 8 - 14 ---> (6 óra)

Péntekenként érte meg kivenni a szabadságaimat. :)


üdv.

2016. aug. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha 2 órás munkaviszonyról beszélünk, ha 4-ről, ha 8-ről, akkor is napokról beszélünk és nem osztogatunk szorozgatunk, arányosítunk.


Hát pedig dehogynem. Egy nap szabadság az 8 órát jelent.

2019. febr. 11. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!