Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy Kft. ügyvezetőjeként...

Egy Kft. ügyvezetőjeként igényelhetek munkanélküli segélyt?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozóként dolgoztam,de vissza adtam a vállalkozómat és jelenleg nem dolgozok.

Viszont van egy Kft. ahol Én vagyok az ügyvezető,de ide nem vagyok bejelentve. Így igényelhetek munkanélküli segélyt vagy be kell, hogy legyek jelentve a (TB fizetés miatt is)?


2016. aug. 23. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ezt miért nem a területileg illetékes Munkaügyi Központban kérdezed meg? Egy telefon és máris tudod a PONTOS, HIVATALOS választ.
2016. aug. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Természetesen nem.

Csak akkor jár segély, ha volt munkaviszonyod és befizetésed.

2016. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es, volt munkaviszonya egyéni vállalkozóként, tehát elvileg alapja van a munkanélküli segélyhez - kérdés persze, hogy meddig volt vállalkozó, stb.

Szóval továbbra is azt mondom: fel kell hívni a munkaügyit és megkérdezni.

2016. aug. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3#


elolvastam újra...


kicsit össze van keverve minden ebben a kérdésben.

az EV után kaphat ellátást, ezt úgy hívják vállalkozói járadék. (Vállalkozói járadék illeti meg azt, aki álláskereső, az álláskeresővé válását megelőző négy éven belül legalább 365 nap időtartamig egyéni vállalkozóként vagy társas vállalkozóként folytatott tevékenységet, és e tevékenység folytatása alatt vállalkozói járulékfizetési kötelezettségének eleget tett.... )


Az ügyvezetői munkaviszony, ha nem jár fizetéssel, nem fizetnek utána járulékot, akkor nem képez jogosultságot.


Az, hogy ez kizárja-e a vállalkozói járadék folyósítását az véleményes, de 90%-ra mondom, hogy nem.


Abban jó a tanácsod, hogy menjen be a munkaügyi központba, mert mindenképpen ott fogják megállapítani neki a járandóságát...

2016. aug. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még nem is kell bemennie elsőnek, csak felhívni őket - akkor legalább arról is kap tájékoztatást, hogy milyen papírokat kell bevinnie hozzá.

Kérdező meg "eltűnt" - lehet, azóta már rég lerendezte :-)

2016. aug. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!