Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ne lenne normális, hogy...

Miért ne lenne normális, hogy nem sokallom 19 évesen a havi 110. 000 forintos zsebpénzemet amiből nincs kiadásom?

Figyelt kérdés
Leszögezem a kérdés nem kamu és nem is kell annak hinni csak mert soknak hangzik. 19 éves gimnazista vagyok (nagyon jó háttérrel). Apám 110.000 forintot ad havonta amiből nincs kiadásom (többi dolgot kifizeti). Félre teszem mindet. Vállalkozáshoz gyűjtöm a pénzt egyébként tehát értelmes célra. Olvasgattam itt a kérdéseket és az jött le, hogy az emberek véleménye az, hogy örülj annak ha egyáltalán van mit enned/elköltened stb. Másodszor a szülők olyan dolgokon akadnak ki amivel én biztos nem foglalkoznék a helyükben. Például megéri e az árát amit a gyereke vett (nem nagy dolgok), vagy hogy kicsit többet költ e el egy buliban mint ami szerintük normális. Nekem mindkét példa borzalmas mentalitásra utal főleg az első. Persze jobb az ha van valamennyi pénzed mintha nem lenne semmi de rosszabb annál mintha több lenne. Nagyon örülök annak, hogy suli mellett félre teszek évi kb 1,3 milliót de ha még többet adna apa annak jobban örülnék. Én mindenben a minőséget nézem nem azt, hogyan a legolcsóbb (az autó se csak arra való számomra, hogy elvigyen B be). Mindenkinek (szülőknek) a saját pénzéhez mérten kell adnia a gyerekének nincs olyan, hogy túl sok/túl kevés. Egy jó befektetésnél is minél több pénzed van annál jobb. Mint írtam a kérdés nem kamu és nem dicsekvés csak érdekel ki mit gondol. Továbbá nem akarok veszekedni olyan dolgokon mint például ki érti a pénz értékét és ki nem és abba se mennék bele mit kezdenék majd.

2016. aug. 23. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

Sok a kerdesben a kamu szo akkor az xD ha ezt csajozás céljából írtad ki akko, oké 😂😂😂😂


Es normalis nyugodjal meg😂😂


17F

2016. aug. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

Vállalkozásra ne gyüjtsd, mert az minden csak nem értelmes cél :D

Plusz apád úgyis rádhagyja ha már iylen jól megy.

Sportold el, tanuld el, gyúrd ki magad csináltasd meg a fogaidat nézz ki úgy hogy lássák rajtad, hogy nem kenyérért melózol, meg álljon már rajtad valahogy egy Armanni azért oda mellizom is kell...

Na az értelmes cél!

2016. aug. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első azért írtam többször, hogy nyomatékosítsam. Második alapból sportolok, gyúrok.
2016. aug. 23. 18:06
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem sajnálom senkitől se a pénzt. Ha neked az a célod, hogy legyen egy vállalkozásod, akkor hajrá! "de ha még többet adna apa annak jobban örülnék" Nyilván jobb lenne, de ne várd el tőlük. Ha annyira többet akarsz keresni, akkor menj dolgozni (szerintem).
2016. aug. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Vállalkozásba akkor se tedd, akkor inkább csinálj helikoptervizsgát, vizijártasságit ilyesmiket.

Vállalkozásba pályázati pénzt kell eszközökbe rakni, vagy lízingelni, mindíg mindent oylan formában, hogy aztán költségként leírható legyen.

Egy tanácsadócéghez meg alig kellenek eszközök például.

2016. aug. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akik szerint nem érdemes vállalkozni azoknak is köszönöm de a kérdés a mentalitásról szól nem arról,hogy érdemes abba gyűjteni.
2016. aug. 23. 18:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha százat írsz, takán elhiszem. De pont 110?
2016. aug. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
TANULJÁL! - Azt, ami érdekel. Amitől több leszel. Találd meg, mi az, amit akkor is szívesen csinálnál, ha nem fizetnék meg. Tedd azt.
2016. aug. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm a válaszodat értelmes volt. Utolsó előtti csak, hogy tudd azért 110.000 mert az kicsit 100.000 felett van és régebben annyi volt. Én nem kötnék bele a helyedbe abba, hogy 100 vagy 110.
2016. aug. 24. 17:55
 10/11 anonim válasza:
100%

Utolso valaszodbol ordit rolad, hogy bunko vagy. Kaphatnal 500.000 zsebpenzt is, a jellemeden az se valtoztatna.

Ha nem kamu a kerdes, nyugodtan, arra gyujtesz, amire akarsz, de en beszereznek meg elotte par konyvecsket...

2017. febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!