Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ismerősöm lakását elárverezték...

Ismerősöm lakását elárverezték, (sv. Fr). Interneten lehetett licitálni. Nem engedett be senkit a licit előtt. Jó helyen van ezért jól felment a licit, de a lakás brutális belülről. A nyertesnek ki kell fizetnie a licitárat?

Figyelt kérdés
A lakásban minden brutálisan le van pusztulva, a fürdő sem használható rendeltetés szerűen, a konyha is kigyulladt valamikor, féléve a villany is ki van kapcsolva, ezért a gázlánggal világított sötétedés után állandóan égette a gázt, lehet, ezért is gyulladt meg valami...(?)
2016. aug. 24. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Igen, aki nyerte a licitet az kifizeti az összeget és övé a lakás. Az, hogy mitől gyulladt ki, az tűzoltók dolga volt kideríteni, és valószínű, hogy ők tudják is az okát. A villany hogy ki van kapcsolva annak az az oka, hogy az ismerősödnek jelentős villanyszámla tartozása van, ezért kikapcsolták. A lakás árából ezt majd rendeznie kell az ismerősödnek, és ha úgy árulta, hogy van villany és gáz is, akkor a visszakötési díját is az ismerősödnek kell kifizetnie.

A sikeres nyertes aki a licitet megnyerte, annak tuti maradt annyi pénze, hogy kitatarozza a lakását.

2016. aug. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Naná, hogy ki kell.

Nem vettem még így lakást, de nyilván a regisztráció feltétele volt, hogy mivel látatlanban vesz, nem táncolhat vissza.

Bár az felmerül, hogy az ismerősödnek nem volt-e kötelessége beengedni az érdeklődőket. Kapott erről tájékoztatást a végrehajtótól?

A józan paraszti ész azt diktálja, hogy nem volt ilyen kötelessége, mert ha nem volt lefoglalva a lakás, akkor az addig az övé volt, és azt enged be, akit akar.

Valamint ha lett volna ilyen, és ő nem tesz eleget a kötelességének, akkor meghiusult volna az árverés, elnapolták volna, hisz a potenciális vevők nem tudtak bemenni.

MIvel jó helyen van, az új tulaj majd felújítja, ők vállalták, hogy egy szöveges leírás alapján is megveszik.

Ezek szerint nekik így is megéri, gondolom áron alul ment el.

Romos házakat is meg szoktak venni, majd az új tulaj kezd vele valamit.

2016. aug. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első, valamit benéztél.

Nem hirdette a lakást, hanem a végrehajtó meghirdette az árverést.

Ha a végrehajtó írta esetleg, hogy közművek bekötve, akkor az ismerősnek nem kell semmiféle visszakötést fizetnie.

Nem feltétlenül tartozás miatt van kikapcsolva, lehet csak spórolt, akkor még volt villanya, aztán a tűz után a szolgáltató kikötötte, mert életveszélyesek a falban a megrongálódott vezetékek. Gázszivárgásnál is kikapcsolják a gázt, aztán amíg a társasház/tulaj nem végzi el a felújítást, nyomáspróbát, stb, vissza sem kapcsolják.

2016. aug. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csak egy "nem hivatalos" tűz volt, vagyis nem volt tűzoltóság, ő maga oltotta el, csak a tapéta égett le egy darabon, meg valami műanyag olvadt meg. Viszont egy csomó minden összekormozódott a lakásban (ez is benne van abban a jelzőben, amit használtam, hogy "brutális"). A villanyt azért kötötték le, mert nem fizette. Nem tudom, mik a szabályok, de a licit előtt nem engedett be senkit a lakásba, látatlanban voltak kénytelenek licitálni. az elmúlt hétvégén zárult a licit - nem tudom, mikor lesz az, hogy nem csak rajta múlik, hogy beenged- e valakit. Mert szerintem ő csak akkor fog beengedni bárkit is (néhány közeli rokonon kívül, persze), ha valamiféle kényszer erre szorítja (vagy rátörik az ajtót). Egyébként nem ment el áron alul, bár nem vagyok naprakész az árakban (meg mostanában is változott), de Győrben 1,5 szoba hallos, 12,5 millióért nem rossz szerintem (jól tudom?).
2016. aug. 24. 17:22
 5/11 anonim ***** válasza:

"látatlanban voltak kénytelenek licitálni. "


Senki nem volt "kénytelen" licitálni. Mindenki annak tudatában licitált, hogy látatlanba vesz lutrit.

2016. aug. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha valaki (pl.) lakást szándékozik venni, és egy jó helyen egy (kívülről jól kinéző)(utólag hőszigetelt panel, műa. ablakok) lakásra licitálhat, akkor - persze rizikót vállalva - de bízik abban, hogy odabent is csak valamilyen (még ha nem engedik is be , nem feltétlen arra gondol, hogy azért nem engedik be, mert lepukkant a lakás, hanem csak, mert nem, mert pl. a tulaj ki van akadva, hogy eladják a feje fölül a lakást. (ami aztán persze mégiscsak brutális belül).
2016. aug. 24. 18:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Nos, aki ilyenekre "gondol" az néha így jár, mint az említett történetben. Ez egy úgynevezett kalkulált rizikó.
2016. aug. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Valójában azért foglalkozom ezzel a problematikával, mert közeli ismerősöm, és latolgatom, hogy marad -e neki valamennyi az egész ügylet lebonyolítása után, mert kb. tudom, hogy mennyi a tartozása, és tudom, mennyi lett a nyertes licit. (Pl. ha tőlem akarna kölcsönt a költözésnél meg egyebekre, bízhatok-e benne, hogy vissza tudja adni majd - nem mindegy).
2016. aug. 24. 20:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez akkor nagy szívás, ha statikailag van valami gebasz a lakással.

És ugye előtte nem nézhette meg a vevő, és nyilván szakember se látta.

2016. aug. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor is vállalta.

Kívülről megnézhette, ha látványos probléma lett volna, akkor épeszű ember úgy dönt, hogy nem licitál.

Ha meg mindenáron statikust akart volna hívni az illető, akkor egyszerűen felkeresi a végrehajtót, és jelzi a problémát, akkor kimennek egy rendőrrel, és bejutnak a lakásba.

Elég jó esély van rá, hogy senki nem akart statikust hívni.

Ezeket a lakásokat nem azért veszik meg ezek az emberek, hogy beköltözzenek, hanem befektetési céllal.

Jó helyen, jó áron van, kicsit kipofozza, aztán kiadja, vagy drágábban továbbadja.

2016. aug. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!