Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha csak alkalmi munkavállaló...

Ha csak alkalmi munkavállaló vagyok, ( havonta 5-8 nap) és nem rendes munkaviszonyom van akkor jogom van azonnali felmondással megszüntetni?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult a helyzetem, mert alkalmi munkavállaló vagyok egy boltban, de maximum havonta 8 napot. Munkaszerződés nincs, gyakorlatilag semmit nem is írtam alá, a fizetés egy-egy műszak után nyugtával történt.

Nem szeretnék többet menni, így van lehetőségem erre? Ilyen esetben ha jelzem, hogy nem kívánom ezt tenni és nem akarok ott dolgozni, mit ír elő a jogszabály? Úgy tudom, hogy akár azonnali hatállyal is léphetek, nincsenek kötelezettségeim. Megerősítést szeretnék ebben és tanácsot, aki esetleg jobban rálát erre mint én! Főként mivel én semmit nem is írtam alá, és elvileg ilyen esetben nem kötelezhetnek felmondási időre, ugye jól tudom?

Köszönöm szépen!



#munka #felmondás #megszűnés #munkaügy #alkalmi munka #alkalmi munkávállalói szerződés #munkaügyi jogok
2016. aug. 27. 06:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amint megkapod a pénzt, megmondod, hogy nem mész többet.

Munkaszerződés nincs, felmondási idő sincs!

2016. aug. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

KÖszönöm szépen a választ!

Akkor jól értem, elvileg és gyakorlatilag sem kötelezhet semmire a munkáltató? Nem jelenthet fel és stb?

Mert nekem meg kilátásban van egy teljes munkaidő, és ezzel a munkavállalóval nincs már elszámolnivaló, pénzügyileg sem. Ő már kifizette , amit ledolgoztam, eddig. Csak nem akarok többet menni.

2016. aug. 27. 07:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alkalmi munkavállalásnak pont ez a lényege. Hogy alkalmanként mész dolgozni. Nem vagy szerződésben a munkáltatóval. Nem vonnak tőled semmilyen járulékot, magad után kell adóznod (amennyiben a keretösszeget meghaladtad), így mire fel jelentene fel?

Akkor jössz el, amikor akarsz. Viszont azért nem ártana előre jelezned, mert lehet, hogy ezzel gondot okozol neki, ha csak úgy lépsz, mert akkor időben tud helyettest nézni a helyedre.

2016. aug. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Jogilag semmit nem kell tenned - mivel nincs munkaviszonyod, ezért nincs mit felmondani.

Azt azonban tudnod kell, hogy egyszerűsített foglalkoztatásban - mert így hívják ezt - a munkáltatónak bejelentési kötelezettsége van, s napi 1.000 ft-ot be kell fizetnie utánad. Ha pl ő azt hiszi, hogy csütörtökön mész dolgozni, szerdán bejelent és Te nem mész csütörtök reggel, akkor követelheti a kárát rajtad.


Épp ezért azt javaslom, ha korrekt akarsz lenni - hiszen úgy tűnik, Veled is azok voltak - akkor szólj neki előre, beszéld meg vele, hogy kilátásban van egy fix munka, s ekkor és ekkortól nem mész. De addig ne szólj, amíg tuti biztosra nem válik a másik munka...

Mondjuk gondolom ott is lesz próbaidő, ha nem jön be, akkor így még mindig visszajöhetsz az alkalmiba - de ha egyszerűen faképnél hagyod, szó nélkül, anélkül, hogy tudna helyetted mást keresni, akkor tutira nem.

2016. aug. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, értem azt hiszem és köszönöm! Persze, előre szólok, csak épp most. Azért is kérdeztem, hogy mihez van jogom, de persze hogy nem akarok gondot okozni, de azt sem szeretném, hogy én szalasszam el az a teljes munkaidős lehetőséget, mert itt kötelezettségem vagy felmondási időm van. Így azt hiszem teljesen rendben lesz a dolog! Nagyon köszönöm a választ!
2016. aug. 27. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!