Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Negyven felettiek vannak itt?...

Negyven felettiek vannak itt? Ti a fizu/nettó bevétel hány százalékát teszitek félre egy hónapban hosszú távra? Csak sima megtakarításba vagy be is fektettek (befektetési jegy, nyugdíjalap, ilyesmi)?

Figyelt kérdés
Én a fizum 60 %-át rakom félre. Ennek 15%-a nyugdíjalap, a többi bankbetét (egyelőre). Nem feltétlen 70 éves korom utánra gyűjtök. Úgy gondolom sajnos mindig van esélye egy nagyobb betegségnek, esetleg megszűnik a cég/munkakör stb, akkor érdemes nyelvet tanulni, stb. De az is előfordulhat, hogy pl. 55 éves korára (neadjisten!) lerokkan az ember (pl. stroke, vagy ilyesmi) és akkor aztán nyomoroghatunk, ha CSAK és kizárólag az államra bízzuk magunkat.
2016. szept. 4. 11:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Én az 50 százalékot teszem félre, a másik 50 et felélem. Beosutva, szűkösen meg lehet csinálni. A havi keresetem egymillió forint.
2016. szept. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon jól gondolkodsz, előrelátó vagy. Én sajnos semmit sem tudok félretenni, de ha tennék, akkor pont úgy csinálnám, mint Te.
2016. szept. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
16%
Köszönöm.
2016. szept. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Szerinted a 4 millió létminimum alatt élő mennyit tesz félre? 150-200 ezer alatti fizetésből szinte lehetetlen megtakarítani. Ezt épp úgy kérdezed, mintha erre mindenkinek meglenne a lehetősége, de a sok stréber feléli és nem tesz félre.
2016. szept. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
48%
Pontosan. Dolgozz többet, jobban élsz.
2016. szept. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Én is CSAK azért tudok ennyi százalékot félretenni, mert egyke vagyok, szüleimmel élek, akiknek van nyugdíja, nincs gyerekem, és sehova nem járok, ruhákat se veszek soha, ha igen, nagy ritkán, csak turkálóst.
2016. szept. 4. 12:03
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha negyven elmúltál, talán ideje kimozdulni otthonról, elmenni ide-oda.
2016. szept. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
14 éves koromtól 34 éves koromig munka mellett mindent feléltem, rengeteget buliztam, csavarogtam, most úgy vagyok vele, hogy örülök, hogy ez elmúlt. 6 évig éltem egyedül.
2016. szept. 4. 12:19
 9/23 A kérdező kommentje:
Bocsi 23 éves koromtól dolgozom. :) A bulizás, az kezdődött 14 évesen
2016. szept. 4. 12:20
 10/23 anonim ***** válasza:
74%
Nőd sincsen?
2016. szept. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!