Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kölcsönadtam egy ismerősömnek...

Kölcsönadtam egy ismerősömnek 1 éve 100 ezer Ft-ot. Ő elismeri de nem adja meg. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Most nagy szükségem lenne a pénzre,de csak ígérget...(Nem írtunk elismervényt)- de közben máshonnan megtudtam, hogy örökölt egy fél lakást a testvérével, amit már fél éve eladtak.Állítólag nem tud a pénzéhez hozzá férni, mert le van kötve)

#tartozás #pénzbehajtás #baráti-kölcsön
2016. okt. 5. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Küldhetsz neki jegyzőn keresztül fizetési meghagyást (5000 ft volt régen, talán még most is annyi). Ha ebben elismeri a tartozás tényét és nem él ellenvetéssel akkor jogerőre emelkedik és végrehajtható.


Ha nem ismeri el a tartozás tényét (aka. letagadja, hogy kölcsönadtál neki) akkor meg polgári per - amit te fizetsz előre.

2016. okt. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja, azzal a különbséggel, hogy KÖZjegyző adja ezt ki, nem a jegyző.
2016. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elismeri, és alá is írja, - de attól még nem jutok a pénzemhez, nem?
2016. okt. 6. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!