Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az 50-nél kevesebb példányszám...

Az 50-nél kevesebb példányszámban nyomtatott könyveknél hogyan van a köteles példány?

Figyelt kérdés

Mert 50-nél több esetén 6 köteles példányt kell beadni a Széchenyi Könyvtárba, amit szétosztanak több helyre.


De ha az első nyomtatás 50-nél kevesebb, akkor mi van.


És amikor aztán a második nyomtatásnál már több, mint 50 lesz, összesen, akkor külön újra be kell adni a 6 köteles példányt?



2016. okt. 16. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha kevesebb, mint 50 példány, akkor nincs köteles példány.


Tudomásom szerint nagyon drága albumoknál szoktak is ezzel "visszaélni", amikből borzasztó drága 1-1 darab, de keveset csinálnak, hogy 50 példányonként csinálják meg azt a kb 150db-ot amit ki akarnak nyomtatni.

2016. okt. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én nem akarok visszaélni semmivel. Csak gondolkodtam.


Akkor miért nem kell beadni, ahogy a második 50-et nyomtatják? Hibás a törvény. Esetleg lehetne kevesebb a köteles példány kevesebb példányszám esetén, nem tudom.


De akkor fordítsuk meg; be lehet-e adni köteles példányokat az 50 alatti nyomtatványokból is? Csak nem KELL, de LEHET, és elfogadják, nyilvántartásba veszik stb.


Mert talán kéne is, nem? Hiszen ugyanúgy van ISBN száma.

2016. okt. 16. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!