Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy is van ez internetes...

Csingilingg84 kérdése:

Hogy is van ez internetes eladásnál?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogyha én eladok egy-két dolgot, akkor...nos tudom, hogy 600 ezerig adómentes, viszont... hogyan tudom bizonyítani azt, hogy nem értem el a 600 ezret? Mert oké, én egy kis kockás füzetbe vezetem, de mégis. Vagy hogy is van ez?! :O
2016. okt. 20. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak a saját, megunt, kinőtt, felesleges dolgaidat adhatod el 600 ezer ft-ig adómentesen.

Ha valamit rendelsz, majd eladod, pl. 3 egyforma darabot, akkor már üzletszerűnek minősül a tevékenység és az első pillanattól fogva kell adózni, számlát adni (ergo ki kell váltani a vállalkozóit)


És hogy a kérdésedre is válaszoljak: a neten bármikor le tudja kérni az adóhivatal az eladásokat pl. Vaterán.

Jófogásnál ugyan nem, de ott is vizsgálják, mit hirdettél meg, stb.

Nyilván, ha 600.001 ft-ért adsz el, akkor nem fog rád rohanni a TEK :D , de ha rendszeresen rendelsz, s eladsz, akkor számíthatsz ellenőrzésre.

2016. okt. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Csak elunt ruhákat adok el. :)
2016. okt. 20. 12:47
 3/6 anonim ***** válasza:
igazából, akkor sem fog rád szállni senki, ha évente 5 milláért adsz el.. kivéve ha valami jóakaród irigyel és feljelent, vagy navos próbavásárlóba futsz, illetve ha egyszerre sokat adsz el és átutalással lesz kifizetve, amit jelent a bank a nav felé.
2016. okt. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as, tévedésben vagy és nem azért reagálok erre, mert kötözködni akarok, hanem jó szándékkal, azért, mert hátha nem tudod:


Igazából valóban eladhat bárki akár 5 millióért is, csak 600 ezer ft felett adózni kell utána.

De! Ha üzletszerűen ad el, akkor számlát kell adnia - ha nem ad, könnyen megbukhat - ugyanis a NAV próbavásárlással is ellenőriz. Nem kell, hogy felnyomjon valaki.


Kérdezőnek: privátban feltett kérdésedre itt válaszolok: nem kell semmit bizonylatolni - bőven elég, ha felírod, mikor mit adtál el (igazából az sem lenne fontos, de nem árt, ha meg tudod mutatni probléma esetén).

2016. okt. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, látom, írtad a NAV-os próbavásárlót is - bocs, nem vettem észre. De ettől még nem kell szabálytalanságra biztatni a kérdezőt.
2016. okt. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megnyugodtam. :)
2016. okt. 20. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!