Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi ezzel az életszínvonallal...

Mi ezzel az életszínvonallal jobban élünk mint egy gazdagabb nyugati ország átlagos diplomás dolgozó emberei?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy eltérő pl Németországban is az életszínvonal régiónként, de most minden nyugati országban egy ottani mértékkel jól fizetett alkalmazottakat (diplomás) kell figyelembe venni. Hárman élünk egy hitelmentes családi házban szerintem olyan 50 milliót érhetne ma. Két autót használunk amik még újként lettek véve 3 és 5 millióért. Havi bevétel kb bruttó 1.1 millió forint. Az autóhasználat sosem gond, étterem jöhet de max 10 ezer egy számla, Horvátországi nyaralás évente egyszer 1 hétre jó körülmények között autóval (néha kettővel). Kaja viszonylag drága mert a sport miatt kell a sok minőségi étel és persze maga a terembe járás is, ami szintén nem gond. Én ezt egy olyan erős közepes szintnek gondolom, a gazdagságtól sajnos messze van. Ahogy látom egy nyugati országban inkább szegény helyett lesz jómódú az ember. Ha kimész és a diplomád területén dolgozol, igazából egy erős középmezőnyt létrehozol ami itthon nem menne, de gazdag nem leszel. Nézegettem a luxemburgi,svájci,londoni diplomás béreket de azzal az ottani magas árakat figyelembe véve nem élnék jobban mint itthon a fent leírt bevételünkkel. Szerintem nem nagyon van olyan ország ahova egy diplomás magyar kimenne és az ottani fizetésből gyorsan gazdag lesz maximum kényelmesen kielégíti az igényei. (legalábbis Európában).

2016. dec. 27. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
balázska tegnap még anyáddal éltél meg 70 ezerért gyári munkás voltál.
2016. dec. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Komolyan kérdeztem valamit, az elsőn látszik, hogy a szegények csak fikázni tudnak mást nem. Pedig itt válaszolni kéne nem provokálni főleg nem egy komoly kérdésnél..
2016. dec. 27. 19:14
 3/9 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy mivel kerestek ennyit, és hogyan oszlik el közöttetek. Az biztos, hogy vagy egyikőtök, vagy mindketten az átlag magyar diplomás bér többszörösét keresitek, ha a tudásotok egy az egyben átvihető mondjuk Londonba, akkor nem az ottani átlag diplomás bérrel kell összevetni, hanem a ti szinteteken lévővel. De ha releváns álláshirdetéseket néztél, akkor jobban meg tudod ítélni te.


Én például Londonban kb. 2-szeresét keresném, mint itthon, ezért nem érné meg anyagi szempontból oda mennem. A másik, hogy néztük, hogy a feleségem meg 10-szeresét keresné az itthoninak az USA-ban (ott kiemelten fizetett szakma, itthon aránytalanul alulfizetett), míg én is a 3-4-szeresét, azért már megérné kivándorolni, még úgy is, hogy azokban a nagyvárosokban drága a lakhatás.

2016. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Durván számolva a magyarországi havi 1,1 millió a német

1,7 millióval egyenlő plusz itt van egy házad amit 0 Ft-ért laksz, nem bérled, de nem is hoz pénzt. Kimennél Németországba, mondjuk kiadnád a házad 180000-ért és ott bérelnél egy hasonlót 400000-ért. Kérdés az , hogy ott tudnál-e keresni 6-7000+ €urot havonta?

2016. dec. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A rezsin kívül OFt a ház , erre gondoltam.
2016. dec. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A bérlés relatív, mert attól is függ, hol van a munkahely. Pl. bátyám egy közepes méretű német multinál dolgozik, ami viszont egy kisvárosban van, nem nagyvárosban, így gyalog távolságban bérelnek egy olyan lakást, aminek megfelelőt Budapesten a munkahelyem közelében csak drágábban találnék.
2016. dec. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az egyik válaszoló írta, hogy ami itt az átlag többszöröse azt az ottani átlag többszörösével kell összevetni és igaza is van. De én úgy érzem, hogy a külföldi jól kereső ember és az itthoni jól kereső között kisebb a különbség mint az itteni és az ottani melós között. Én azon gondolkozom igazán mint írtam, hogy ha valaki pl Londonban az ottani diplomásokhoz képest hasonlóan jobban fizetett e mint mi (nem tudom, hogy ott egy vezető és egy sima dolgozó diplomás bére között akkora e a százalék mint itthon) akkor lényegesen gazdagabb e ott úgy mint egy ottani és egy itteni egyszerű munkás.
2016. dec. 28. 12:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Kb. hasonló itthon az anyagi helyzetem, mint a tiéd. A helyzet az, hogy most kaptam állásajánlatot Svájcból, ahol havi 6000 CHF lesz a nettó fizetésem. Nem egy hu de magas, de ez a kezdő cucc. Lakást pedig tudok bérelni már akár 1500 CHF mivel egyedül vagyok. Marad 4500, ami bőven elég egy szép életszínvonalhoz. Mondjuk úgy, hogy külföldön méltóságteljes életet lehet élni bármelyik alkalmazotti bérből, de alkalmazottként nem gazdagszik meg az ember, hacsak nem kerül valamelyik multicég vezetőségébe, de azt fiatalon nem fogja elérni, max. 50+ évesen. Annyi a jó, hogy itt van saját házam, tehát csak rezsit fizetek, de kint ez nincs, viszont jóval magasabb ugye a fizetésem is, kulonbseg lesz, jó irányba.
2016. dec. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Hát havi 1 millió az nem olyan sok. Szerintem kint jobban élnek.
2016. dec. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!