Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az aliexpresről szeretnék...

Griff99 kérdése:

Az aliexpresről szeretnék rendelni. Mit kell tennem hogy biztonságosan meg tudjam rendelni?

Figyelt kérdés
Több mint 100$ értékben és 18-19 db dolog lenne. Mire kell oda figyelnem?

2016. dec. 29. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a paypal nem működik az aliexpressen. A saját fizetési rendszere az alipay pedig nekem nem fogadta el a magyar bankszámláról történő feltöltést. Lehet, hogy én voltam béna. Most nekem van egy külön bankkártyám alszámlával az internetes vásárlásokhoz ahol csak minimális pénzt tartok.

22 euro alatt vám és áfamentes a megrendelés, ezért érdemes lenne több külön rendelést feladni úgy, hogy egyik se legyen több, mint 22 euro. Ha a megrendelések külön jönnek akkor nem fogják összevonni őket a vámosok.

A kínainak meg tök mindegy mennyi csomagot ad fel. Ha ingyenes a szállítás akkor azt a kínai állam fizeti ezzel is segíti a külkereskedelmet.

Ha mégis megfogják a vámosok bemutatod az átutalási bizonylatot. Mivel a kínaiak minden hülyeséget ráírnak a szállítólevélre ezért van szükség a megrendelésre és a valós fizetést igazoló átutalási bizonylatra ahol igazolod, hogy valóban 22 euro alatti az érték.

1 % alatti az esélye, hogy kiemelik a vámosok a megrendelésed a milliónyi csomagból.

22 euro feletti tételnél ha megfogják akkor 27% áfa, ha 150 euro felett van akkor vámot is kell fizetni. A DHL 6000 forint vámkezelési díjat is felszámít.

2016. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor mégis honnan kéne megfelelő bankkártyát szereznem?
2016. dec. 29. 22:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Van aki egy bankkártyával/bankszámlával intézi az összes vásárlását.

Én nem adom meg annak a bankkártyának a számát egy kínai webshopnak ahova a havi fizetésem is érkezik.

Ezt mindenki maga dönti el, hogy kockázatos-e vagy nem.

Én rááldoztam havi 500 forintot és nyitottam egy második számlát.

Az OTP-nél van olyan számla amelyikhez adnak virtuális bankkártyát internetes vásárlásokhoz. Csak az a baj, hogy az OTP egyébként egy drága bank.

2016. dec. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!