Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha indítok egy olyan weblapot,...

Ha indítok egy olyan weblapot, ahol kicsi hasznot rátéve lehet rajtam keresztül rendelni külföldről, annak mik a szabályai, törvényei?

Figyelt kérdés

Maga az egész úgy lenne, hogy adott termék megrendelése esetén én rendelném meg az adott személy címére pl EBay-ről.

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. jan. 4. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
előbb utóbb mindenkinek lesz olyan ismerőse vagy megtanul külföldről rendelni.
2017. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Nem fog sikerülni. Lebuksz, mert neked fogja címkézni az eladó.


Tudni fogja hogy kínából van, és köze sincs a webshopodhoz mert egy kínai nagyiparos küldte más néven.


Amúgy sem érné meg kellenek szerverek, ügyfélszolgálat domain adó vám áfa + a paypal is levonja a részét meg az ebay.

2017. jan. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem sajátként terveztem eladni a termékeket, eszembe sem jutna ilyen. Én csak összegyűjtenék a termékekről magyar leiratokat és így hirdetném őket, amolyan dropshipping módon.
2017. jan. 4. 18:06
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Ezt akartam mondani, hogy tádááá feltaláltad a dropshippinget. Kár, hogy késtél vele olyan 8-10 évet.


Amúgy természetesen pont ugyan olyan feltételei vannak, mint bármilyen webes kereskedésnek. Az eladó te vagy (hiszen a szerződés közted és a vevő között jött létre, az tök mindegy, hogy a saját raktáradból vagy egyenesen kínából postázol), így minden felelősség a tied, minden előírásnak meg kell felelni és valamilyen formában adóznod kell a bevételeid után.

2017. jan. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Már a viszonteladóké a piac. A google is.
2017. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Erről érdeklődj szerintem egy könyvelőnél. Itt a módi az, hogy, ha feldobsz valami ötlettel kapcsolatos kérdést azt egyből lehurrogják.

Illetve vannak már ilyen oldalak, nézd meg az impresszumukat, adásvételi szerződésüket, azokból letudod szűrni, hogy ők milyen feltételekkel árulják a termékeiket.

2017. jan. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%

A dropshipper oldalakon a vásárlási feltételek kabaréval érnek fel az esetek 99%-ában, olyan baromságokat írnak (amik természetesen jogtalanok is egyúttal), hogy elájul az ember.


Nyilván az adózási kérdésekben egy könyvelő kell (úgyis kötelező lesz könyvelő bármilyen vállalkozáshoz)

2017. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Trevor. ***** válasza:

Csupán 2 probléma van az ötleteddel:


1. Ezzel elkéstél pár évet. Egyrészt sokan csinálják már hasonló módon pl. vaterán, hogy rátesznek egy kis hasznot. Mondjuk sosem értettem mire jó ez, már egy gyerek is tud rendelni Kínából, nem bonyolult.


2. Mivel ez üzletszerű dolognak minősül, adóznod is kell. NAV jobban tudja ezeket, én csak hallottam olyanokról, ahol lefoglaltak és megsemmisítettek rendelt termékeket.

2017. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!