Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány nap (igazolt) távollét...

Hány nap (igazolt) távollét után kötelezhet a munkáltató a bérlet árának visszatérítésére?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhesként 3 hete vagyok itthon, megkaptam a januári bérletem, de most fenyegetnek, hogy vissza kell fizetnem a bérlet árát. Nem csak 30 nap távollét után tehetik ezt meg?

2017. jan. 5. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
nincs megkötve, hány nap, de munkába járást kötelesek támogatni. Mivel te januárban nem jársz munkába, jogosan követelik vissza a januárt. Akkor is, ha decemberben végig dolgoztál volna.
2017. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
ráadásul azt se mondhatod, hogy be kell vinned a tp papírt, ezért kell a bérlet, mert a kormányrendelet egyértelmű, munkavégzési célból történő utazáshoz jár.
2017. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Januárban eddig 4 napot hiányoztam, és tervezek 10én visszamenni.
2017. jan. 5. 23:38
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha visszamész, akkor ne add vissza a bérletet. Tudják, hogy visszamész?
2017. jan. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

elég ritka, hogy veszélyeztetett terhesség esetén valaki visszamegy, nyilván a mtató sem számít rá.


És mondjuk ilyen infót nem ártana megadni a kérdésben, hogy ne múlassuk fölösleges válaszadással az időnket...

2017. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Miutan a nehezen tul vagyok es halisten minden rendben, igy szeretnek dolgozni.

Igen, tudjak, hogy megyek vissza.

2017. jan. 6. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!