Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meddig van tanulói jogviszonyo...

Meddig van tanulói jogviszonyom, és meddig kell ennyit adóznom?

Figyelt kérdés

Jól tudom, hogy ha KATA-s vagyok, akkor havi 50ezer lenne az adó, de ha mellékállásban csinálom, akkor 25, és a tanulói jogviszony az úgymond főállásnak minősül?

Ha én egyetemen ebben a félévben aktív hallgató voltam, de a következőben már passzív leszek, akkor meddig kell 25ezret adózonom? Ugye január még vizsgaidőszak, de utána feb. elején kell passziválni, viszont a diákigazolvány például március végéig jó.



2017. jan. 9. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hallgató főállású katás, és 50ezret fizet!!!
2017. jan. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez biztos?
2017. jan. 9. 12:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem szoktam nem biztos válaszokat adni. Biztos. Ott a törvény.


főállású kisadózó: a kisadózó, kivéve azt a kisadózót, aki a tárgyhó egészében megfelel az alábbi feltételek bármelyikének:

a) legalább heti 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszonyban áll, azzal, hogy a heti 36 órás foglalkoztatás megállapításánál az egyidejűleg fennálló munkaviszonyokban előírt munkaidőt össze kell számítani,

b) a társadalombiztosítás ellátásairól és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Tbj.) szerinti kiegészítő tevékenységet folytatónak minősül,

c) a szociális biztonsági rendszerek koordinálásáról és annak végrehajtásáról szóló uniós rendeletek alapján külföldön biztosított személynek minősül,

d) a kétoldalú szociálpolitikai, szociális biztonsági egyezmény alapján más államban biztosítottnak minősül,

e) olyan magánszemély, aki 2011. december 31-én - a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény alapján megállapított - I., II., vagy III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra volt jogosult, és a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény 32-33. §-a alapján rokkantsági ellátásban vagy rehabilitációs ellátásban részesül,

f) rokkantsági ellátásban részesül és egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 50 százalékos vagy kisebb mértékű,

g) a kisadózó vállalkozáson kívül más vállalkozásban nem kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozónak vagy társas vállalkozónak minősül, ideértve más kisadózó vállalkozásban fennálló főállású kisadózó jogállást is,

h)5 a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény szerinti nevelőszülői foglalkoztatási jogviszonyban áll;


Mivel a hallgató nem kivétel, ezért főállású. Mindig is az volt kata szempontjából.

2017. jan. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!