Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ausztriaba ment dolgozni...

Nyuszikalove kérdése:

Ausztriaba ment dolgozni ismerosom, de atvertek. Lehet baja belole?

Figyelt kérdés
Munkakozvetito altal ment ki. A kozvetitesert penzt kertek, kifizette mert nem tudta, hogy tilos. A lenyeg az, hogy egyeni vallakozokent volt kint. Eloszor be se jelentettek, csak 1 het utan. Kb 3 hetet volt kint. Ujsagot hordott. Egyik ismerosomtol hallottam, hogy ha nem dolgozik kint fel evet akkor buntetesre szamithat. 3 hetet volt kint, a vallalkozast elvileg megszuntettek, de vegul ki se fizettel. szoval bonyolult az egesz. De erdekelne, hogy lehete baja belole? Valoban megbuntethetik??

2017. febr. 2. 19:54
 1/5 A kérdező kommentje:

Vegul ki se fizettek*

Azt igertek a szallas ingyenes 2 hetig, de kifizettettek vele. A kovetkezo heten elment a penze benzinre, kajara es fizetese meg nem volt igy nem tudta kifizetni. A szallasrol konkretan kidobtak es valahogy elinteztek, hogy meg fizetese se legyen. Orult h haza tudott valahogy jonni. Lehet baja belole? :/

2017. febr. 2. 19:56
 2/5 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz, milyen baja? Jó eséllyel teljesen feketén volt kint, a kutya nem fog tudni róla. Ügyesek az ilyen csalók, nem dokumentálnak ilyesmit. Csak a pénze bánja.
2017. febr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyik ismerosom beszelt valami olyat hogy ha bevan jelentve oda akkor "kotelezo" fel evet kint dolgoznia vagy lennie nem tudom. es ha nem akkor megbuntetik. lehet nem jol magyarazom de nagyon en sem tudom a reszleteket. csak feltem hogy baja lesz belole..
2017. febr. 3. 22:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bár Ausztriával kapcsolatban nincsenek tzapasztalataim, de ilyen biztosan nincs. EU-n belül szabad munkavállalás van, gondolj bele, hányan mennek idénymunkára Ausztriába, és ők sincsenek kint fél évet. Én Németországban dolgoztam 3 hónapot, még adóbevallást is adtam be. Szóval nem kell aggódni, nem büntetnek azért, ha valaki csak pár hetet dolgozik külföldön.
2017. febr. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom szepen valaszodat!
2017. febr. 6. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!