Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudtok mondani olyan diákszerv...

Tudtok mondani olyan diákszervezeteket, ahol lehet nyári munkákat vállalni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 16 éves vagyok (ősszel leszek 17) és nyáron ha lehet most először szeretnék valamilyen (diák)munkát vállani, olyan 1-1,5 hónapra. Jól jönne egy kis saját keresetű pénz meg pár munkatapasztalat.

Eddig az EuDiákokat néztem meg, azok szimpatikusnak tűnnek, de tudtok mondani még olyan diákmunkavállaló szervezeteket, amelyek heti min. 40 órában viszonylag normálisan megfizetnek (úgy, hogy a hó végén legalább 130-150.000 Ft-nyi nettó keresetem lenne).

Elsősorban Budapesten melóznék.



2017. febr. 25. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. febr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, minden bántás nélkül kérdezem: Te tisztában vagy a munkaerő piaci bérekkel?

Ugye tudod azt, hogy a minimálbér nettó összege 84 ezer ft?

Hogy a szakképzett munkaerőé (garantált bérminimum) nettó 107 ezer ft?

Mégis mi az, ami miatt Neked ennél lényegesen magasabbat adnának? Felsőfokú nyelvvizsgával esetleg...

Ráadásul a 16 és 18 év közötti munkavállalókra szigorúbb szabályok vonatkoznak - több pihenést kell biztosítani munkaidő alatt, éjszakára nem lehet beosztani, stb. - ezért a munkáltatók kevésbé szeretnek 16 és 18 közöttieket alkalmazni.


Ha megnézted az EuDiákot, akkor láthatod az egyik hirdetésnél is a fizetést, pl.:


"Bruttó 800 Ft/óra; ha délután és éjszaka dolgozol: Bruttó 1040 Ft/óra"

És akkor ebből még adózni kell...

2017. febr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, az lemaradt: ja, persze, meg tudsz keresni nettó 130-at, a Balatonnál, csak nem 8 órai munkával, hanem napi 12-14 órával, "nyomorszállással".
2017. febr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
130-150 nettó, persze , meg céges autó, céges mobil, hogyne. :D
2017. febr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jogsira gyüjtenék pénzt.
2017. febr. 25. 18:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Az oké, meg dicséretes, hogy munkával akarod megkeresni az árát- csak ne rugaszkodj el a valóságtól :-) (2-es vagyok)
2017. febr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!