Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postán a feladó számára többe...

Postán a feladó számára többe kerül az utánvételes csomag postaköltsége, mintha előre utalnának neki a termékért?

Figyelt kérdés
Neten keresztül magánszemélytől vennék egy playstation játékot utánvétellel, de a srác azt mondja, hogy neki olcsóbb a postaköltség, ha előre utalok, szóval azt akarja hogy előre utaljak.

2017. febr. 26. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. febr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért kéri az előreutalást - szerintem - mert sok vevő meggondolja magát, nem veszi át és ilyenkor a feladó bukta a postaköltséget, ami a mai árakon kb. minimum 1.000 ft.

Ezen kívül ha postán küldi, valóban drágább az utánvét.

Hol vetted, melyik oldalon? Rendelkezik az eladó értékeléssel? Mert ha nem, akkor elég lutri előre utalni - vagy megkapod vagy nem, vagy jó vagy nem...

2017. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Az is lehet hogy át akar verni, de én még utánvéttel se vennék magánszemélytől csak személyesen, előre utalással meg pláne.
2017. febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
FB csoportból. Utalok előre mert megbízható sztem a forma. Csak porosodik nála a játék, mert már van újabb neki. fifa 16-ot veszek amúgy :D
2017. febr. 26. 22:05
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a segítséget!
2017. febr. 26. 23:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokan jönnek ezzel de a legtöbb esetben a vásárló fizeti a postát, én kisebb tételeket árultam de nem vagyok utánvét fan mert ha meggondolja magát a vevő akkor buktam az utánvét kültségét ami kisebb cuccoknál (ékszer, ruha) néha majdnem annyi mint maga az áru.(most az ajánlott leveles hülyeség miatt ígyis-úgyis mert egy 1000Ft-os pólót is csomagként kell feladni...)

Na meg egyszerűbb is az utánvét, megjön a pénz, begyömöszölöm egy borítékba, elviszem a postára, feladom és onnan nekem el van intézve, nem kell még a pénzt is várni.

2017. febr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Na meg egyszerűbb is az utánvét, megjön a pénz, begyömöszölöm egy borítékba, elviszem a postára, feladom és onnan nekem el van intézve, nem kell még a pénzt is várni."


Ezt nem így akartad írni, ugye?

Hanem pl. úgy, hogy az előre utalásos dolog egyszerűbb az eladónak, mint az utánvét, mert megjön a pénz...

2017. febr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, igen csak reggel még hülye vagyok :D
2017. febr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!