Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy céggel legyártatok...

Ha egy céggel legyártatok valamilyen terméket - teszem azt 500 papírtasak havonta - azt a terméket értékesíthetem mint vállalkozó?

Figyelt kérdés

Van egy ötletem, amit egészen könnyen meg lehetne valósítani, csak alapvetően nem vagyok tisztában az értékesítéshez kötődő dolgokkal. Az alap ötlet: mással legyártatni a kész terméket, majd azt értékesíteni különböző helyeken, különböző cégeknek. Így elvileg forgalmazó leszek. Ez működik ilyen formában?

Milyen vállalkozási forma az ajánlott ilyen esetben?

Egyéni vállalkozó - KATA vagy EVA, esetleg egy gazdasági társaságot alapítsak? Milyen adóforma lenne a legjobb nekem? Köszi a válaszokat.



2017. márc. 14. 15:20
 1/1 anonim ***** válasza:
58%

Működhet. Viszont ne csodálkozz, ha a gyártó cég ugyanazt a terméket piacra dobja olcsobban, mas markanev alatt. És követi majd több gyártó is.


Ebből adódóan rajtad is áll, mennyit és milyen módon invesztálsz ebbe. Korlátlan vagy korlátolt felelősség mellett esetleg knowhow-al k.f.t. és levédeted e a fentiek részleges megelőzése érdekében, ami elég hosszú és költséges procedúra.

2017. márc. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!