Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez a mondat mit jelent?...

Ez a mondat mit jelent? Csekkes megrendeléshez díjbekérőt küldünk, ami költségelszámolásra nem alkalmas!

Figyelt kérdés
Magazin előfizetésnél választottam a csekk lehetőséget. Ez a mondat tulajdonképpen mit is takar?
2017. márc. 31. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy a dijbekero nem szamla. Ha cegkent rendelsz, nem hasznalhatod a konyvelesben mint koltseg-bizonylatot. Mivel valoszinuleg maganszemely vagy, teged ez nem erint.
2017. márc. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Küldenek egy díjbekérőt, ami arra jó, hogy tisztában legyél a fizetendő összeggel, vagyis legyen valami háttere a fizetésnek. Ez is egy bizonylat, de nem számla, mivel a cég még nem számlázott neked (hiszen az pl. ÁFA-fizetési kötelezettséggel jár neki, és lehet, hogy te meg végül is fizetsz), vagyis nem alkalmas költségelszámolásra. Ahogy az első válaszoló is írja, ha nem vállalkozó vagy, akkor neked a számlára úgysem lesz szükséged, mivel nem tudsz hova költséget elszámolni.
2017. márc. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Magánszemély vagyok igen, de akkor nincs semmi plusz költség ugye?
2017. márc. 31. 14:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Komolyan nem érted amit az első kettő ír? Rohadt jól leírták pedig.
2017. márc. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

'Magánszemély vagyok igen, de akkor nincs semmi plusz költség ugye?'


De, van plusz koltseg. Az a plusz koltseged lesz vele, hogy visszamesz az altalanos iskolaba es beiratkozol kb. harmadik osztalyba, ahol a szovegertest tanuljak a gyerekek.

2017. márc. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!