Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdések! Érdemes nekiállni?...

Tőzsdések! Érdemes nekiállni? Van benne ráció, ha az ember jól csinálja? Lehet ezt ésszel csinálni, vagy ez egy konkrét tippmix?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 13. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább menj el dolgozni.
2017. ápr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs. Pénzszivattyú az egész.

Hisz láthatod, hogy sem a cégvezetőket sem a bankvezéreket soha semmilyen felelősségre vonás nem éri utol. Ha nincs felelősségre vonás akkor miért állna az ő érdekében, hogy te jól járj?

2017. ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, de nagyon nehéz és sok pénz kell hozzá.
2017. ápr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most fog összeomlani, minden a maximumon van. Persze shortolni is lehet.
2017. ápr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Van benne ráció, ha az ember jól csinálja?"


Neked mit jelent az, hogy jól csinálni? Sokan a valóságtól elrugaszkodott hozamelvárásokkal kezdenek tőzsdézni. A válasz: igen, van benne ráció. Miután felméred a kockázattűrő képességedet, az ennek megfelelő eszközökbe fekteted a vagyonod bizonyos részét, amiért valamivel nagyobb hozamot realizálsz majd, mintha bankbetétbe tetted volna. Ez távolról sem a forexet, vagy a bináris opciót jelenti hanem az értéktőzsdét, és kockázattűrő képességtől függően ETF-et, vagy akár egyedi részvényt.


Nem szabad azt hinni, hogy ebből te kiszámíthatóan minden hónapban x összeget ki tudsz venni. Ilyen gondolkodással inkább állampapírt érdemes venni.


A tippmix része ennek az, amikor mindenféle tudás, vagy ami még rosszabb valamilyen fals információ alapján nagy magabiztossággal megveszel egy egyedi részvényt, és a dolgok nem úgy alakulnak, ahogyan elképzelted. A másik, ha egyedi részvényekkel, de akár részvény ETF-ekkel is rövid távon kereskedsz, az inkább spekuláció.


Az is igaz, hogy nem azzal fogsz vagyonokat nyerni, ha egy jól diverzifikált ETF-et 15 évig tartasz. Ezzel belesimulsz a piaci átlagba, nem lesz kiugró hozamod. Egyedi részvénnyel spekulálni lehet nagyon jövedelmező is, meg tönkre is mehet az ember anyagilag, ha nem képes felmerni a kockázatot és egy élet megtakarítását bukja el.

2017. ápr. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mint minden mást, ezt is tanulni kell. Aki szerint csak tippmix, az nagy tévedésben van.
2017. ápr. 15. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy érdemes-e nekiállni? Csak akkor, ha érzel magadban motivációt a téma iránt és nem a pénzért fogsz bele. Én is így kezdtem bele több éve. Imádtam és több ezer órát toltam bele, mire eljutottam oda, hogy ebből is meg tudok élni. Nekem a szenvedélem volt. Sajnos az interneten nyavajgók sok hülyeséget írogatnak erről és ha már vki elolvasott egy cikket a témában, akkor már osztja az észt. Ezekkel nem szabad foglalkozni
2017. máj. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

igen jól írják, ez is egy szakma.

olyan mintha azt kérdeznéd autószereléssel lehet e ésszel foglalkozni. ha rendesen megtanulod és jól csinálod akkor igen, ha kontár vagy akkor bukni fogsz ezen is azon is.


másképp fogalmazva, amíg meg nem tanulod a tőzsdézés szabályait addig bukni fogsz azon is. egyfajta tandíj ez. ha megtanultad behozhatod az árát s utána nyereségessé válhat.

2017. máj. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!