Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe érdemes fektetni most...

Mibe érdemes fektetni most hogy küszöbön van az észak-koreai háború és a tőzsde- és lakáslufi is a csúcson van?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 14. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Arany, CHF
2017. ápr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
FÉG- részvényekbe.
2017. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Honnan vannak ilyen biztos értesüléseid?
2017. ápr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2017. ápr. 14. 22:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon minimális tételben semmibe.

10-15 millió forint is kis összeg a "befektetési piacon" (ha szabad így neveznem), de ez alatt sehova sem érdemes. Ebben a tételben is inkább részvényekbe. Főként stabilan jó gazdaságú helyen lévő cégek részvényeibe.

Csak pár cég akiknél vannak részvényeim (én sokszor nem pénzt kérek, hanem beleszólási jogot, mint részvényes):

Jumeirah -> Dubai (Egyesült Arab Emírségek); A Burj Al-Arab üzemeltetője és tulajdonosa.

Taipei Financial Center Corporation -> Taipei (Taiwan); A Taipei 101 tulajdonosa.

Ting Hsin International Group -> Taipei (Taiwan); A TFCC 37%-os többségi részvényes cége. Rajtuk keresztül intéztem a TFCC részvényeimet is.

Petronas -> Kuala Lumpur (Malajzia); A Petronas-ikertornyok építtetője, tulajdonosa és üzemeltetője.

Rjugjong Hotel -> Phenjan (Észak-Korea); Sok hiteltelen hír van róla a neten. Én jártam ott élőben, nagyon is használható. Még befejezetlen, ez tény, de sok lehetőség rejlik benne. Állami tulajdonú, így közvetlenül az államnál lehet az épületből tulajdonrészeket venni.

Shanghai Tower Construction & Development Co., Ltd. -> Shanghai (Kína); A Shanghai Tower építtetője, tulajdonosa és üzemeltetője. Talán egész Kína legnagyobb kivitelezőcége. Az utóbbi években egyre több neves épület elkészülésében segédkeznek, folyamatosan fejlődik, a részvényárak most stagnálnak.


Ez csak pár példa volt a tapasztalataimból. Én azonban az elmúlt években úgy vettem észre, hogy leginkább a világszinten forgalmas központokban lévő épületek tulajdonos és/vagy üzemeltető cégei a legjobb befektetések.

Természetesen meglehet próbálkozni a pénznemekkel, arannyal, olajjal, de azokból nehéz nagy mennyiséget kis kockázattal szerezni. Mind az arany, mind az olaj, mint tőzsdei értékek, közel-keleti kezekben vannak, akik nem szívesen adják tovább.

2017. ápr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!