Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora a jutalék mértéke...

Mekkora a jutalék mértéke (akár összegben, akár százalékban) egy hotelnél vagy utazási irodánál egy szoba értékesítése után? Magyar szállodákról beszélünk.

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha például egy több csillagos szálloda 20.000 ft/éj szobáját értékesítem 3 éjszakára, akkor nekem, mint közvetítőnek ügynöki jutalék címén mennyi járna? Tól - ig szeretném kideríteni, amennyit a szállodák ilyen esetekben fizetni szoktak, hivatalos ügynöki szerződéssel.
2017. ápr. 20. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez is Te vagy?

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Nem igazán lehet válaszolni a kérdésedre, hiszen manapság, az internet világában nem igazán van szükségük a szállodáknak arra, hogy magánemberekkel - vagy vállalkozókkal szerződést kössenek: egyszerűen beregisztrálnak a Booking.com-ra, Trivago-ra, Szállás.hu-ra és máris áradnak a vendégek hozzájuk - különösen, ha jó az értékelésük. Ha meg mégsem, akkor Bónuszbrigád, Tescoutazás.hu, stb.


Ha pedig konferenciaszervező vagy valami más vagy, akkor keresd meg az illetékes szállást és közvetlenül velük beszéld meg.

2017. ápr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A másik kérdést nem én tettem fel.

Arról van valami információd, hogy a Booking, Trivago, stb weboldalaknak a szállodák kb milyen arányban fizetnek jutalékot az értékesítés után? A szállásértékesítés piaci versenye miatt kérdezem.

2017. ápr. 20. 11:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi voltunk olyan helyen, ami hirdetett a saját honlapján, bookingon és szallas.hu-n is, és ennek megfelelően a saját honlapján volt a legolcsóbb az ár, a bookingon meg a legdrágább. Gondolom kb annyi lehet a jutalék. 16.000 Ft körül volt a szoba, és nagyságrendileg egy ezres volt a különbség.
2017. ápr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!