Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagy tételben akarok rendelni...

Nagy tételben akarok rendelni aliexpresseről, kihez forduljak segítségért?

Figyelt kérdés
A vámszakértők a DHL-re mutogatnak, hogy tőlük kérjek segítséget, a dhl meg a vámszakértőkre.

2017. máj. 17. 06:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Legfőbb kérdés, hogy tudok e több eladótól rendelni egy postaköltséggel.
2017. máj. 17. 06:58
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

nyilván nem tudsz, mivel lehet, hogy 1-1 eladó között van 2-300 km távolság. nem fog egy futár bejárni egy egész országot összegyűjteni a cuccaidat, majd mindenzt egyetlen árán elhozni ide.


az lehetne egy megoldás, ha a célországodban van egy ismerősöd, aki mindent megrendel magához, majd egyben elküldi neked némi pénzért cserébe.

2017. máj. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Attól függ, hogy mekkora a "nagyobb tétel". De ha DHL-ről van szó, akkor nyilván kicsi. Konténeres mennyiségnél, hajós szállításnál megoldható, hogy szállító cégnél bérelsz egy konténert, amit tartanak a kikötőben egy ideig (megegyezés és pénz kérdése, hogy meddig), és abba pakolják be az általad megrendelt árut több feladótól. Majd elindul bő 1 hónapos útjára.

De olyat, hogy egy csomag innen, egy csomag onnan, egy csomag amonnan, ilyet nem fognak neked egy postaköltséggel (szállítási költséggel elszállítani). Tehát nem fogja neked senki összegyűjteni kint a neked nagy, egyébként kicsi mennyiségű árut (vagy ha fogja, az nem fogja megérni).

2017. máj. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom ezek egy elosztó központba vannak, és úgy tudom free shipping van az országban is, szóval csak annyi kellene, hogy egy helyre gyűjtik az országban és dhl-el behozni, amúgy annyira nem túl sok áruról lenne szó, eleinte olyan heti 100-200 ezerről, órák bizsuk karkötők
2017. máj. 17. 16:26
 5/10 anonim ***** válasza:

persze, hogy egy helyre megy, na de az elosztó központból nem a dhl fizeti a szállítást, hanem ugyanúgy egyenként az eladók.

ugyanis nincs ingyen a szállítás, hanem államilag van támogatva(gondolom kínáról lehet szó), hogy ezzel is serkentsék a nemzetközi kereskedelmet.

ezért van az, hogy szinte az összes kínai árus ingyen postával küldi a párszáz Ft-os cuccokat is.

2017. máj. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de ha az elosztóközpontból tudnám rendelni egy postaköltséggel, legyen az 4 vagy 5 ezer egy olyan 30 kg termékre az már nekem nagyon jó lenne, csak a dhl nem tud ezzel kapcsolatban segíteni.
2017. máj. 17. 17:37
 7/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%
30 kilót eleve nem fog 4-5000-ért elhozni a DHL Kínából. Számolj nyugodtan 100 000 (százezer, nem elírás) körüli összeggel, de lehet, hogy keveset írtam. Hogy úgy mondjam: 4-5000 csak a vámolás lesz, de az is lehet, hogy több, mivel több vtsz lesz, több sor, több papír.
2017. máj. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a kérdés az, hogy ki tudna nekem erre pontos választ adni?
2017. máj. 17. 18:52
 9/10 anonim ***** válasza:
DHL-nél van vámos ügyintézés, de ingyen nem csinálják meg neked, szerződéssel viszont segítőkészek, de nálad pont az lehet a gond, hogy ingyen akarod :)
2017. máj. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a dhl ilyesmivel tuti nem foglalkozik. ezt csak te tudod elintézni. ahogy írtam, a legegyszerűbb, ha lenne ott egy személy, aki magához rendeli, majd egyben feladja. vagy pedig utánanézni, foglalkozik-e valaki ilyen szolgáltatással, de az tény, hogy jóval drágábban fogsz kijönni belőle, hiszen magánember ugyanúgy sok pénzért tud postázni külföldre.
2017. máj. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!