Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol lehet lejárt élelmiszert...

Hol lehet lejárt élelmiszert forgalmazó boltot bejelenteni?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, és elképesztő a helyzet. Folyamatosan lejárt dolgot veszünk, kb 4-6hónapja lejártakat. Az üdítőktől pedig konkrétan gyomorrontást kapok, annyira kifogásolható a minőségük. A nébih járt már kint, de soha nem kaptak büntetést, valahogy elsimítják "egymás közt". Csak az ember elgondolkozik, hogy miért nincs ezen változtatva, ma is csiri-csuri dolgokat vettem kb 2.000 Ft-ért, aminek több, mint a fele le van járva. Az összes üdítő, kockacukor, kristálycukor (pedig ezek nem 2 napig állnak el...), tej, kv tejszín, stb... alap élelmiszerek. Romlandóbbat (pl húsok, felvágottak, sajtok) már nem is veszek, de az embernek néha van pár rossz napja, mikor elfelejt ésszel vásárolni a városban, és kénytelen falun megvenni az ebéd hozzávalóit... (jó, az üdítő egyéb kategória 😉)

Én arra gondoltam, videófelvételt csinálok arról,hogy vásárolok, közel tartva a termékek lejárati dátumát....aztán a videót elküldeni illetékesnek, kérdés, hogy fognak-e vele foglalkozni, illetve nem kerülök-e bajba a video miatt....

Másrészt nálunk nyaral rokon gyermeke, 2 éves, alapból nagyon igényes gyomrú, nagyon nem tenne jót neki, ha egy ilyen incidens miatt mondjuk komolyabb gyomorproblémája lenne :(


2017. máj. 27. 14:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
egyenesebb volna magának a boltosnak visszavinni az árut és megmondani neki, hogy ÁNTSZ vizsgálatot fogsz kérni, ha nem változtat.
2017. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Ja? Hogy nincs már ANTSZ?
2017. máj. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Erősen kamuszagú kérdés.

Ha ennyire rossz az a bolt, miért jársz oda vásárolni?

2017. máj. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

Első vagyok.


06-80-263-244 − Zöld szám a biztonságos élelmiszerekért

Sok fogyasztó nem tudja, hová forduljon, ha élelmiszer-biztonsági szabálytalanságot észlel.

Ezen az ingyenes számon jelentheti be, ha vásárláskor olyan szabálytalanságot tapasztal, amely veszélyeztetheti az élelmiszert.

2017. máj. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%

OK

A Hivatalról

Bemutatkozás

Közérdekű adatok

Kapcsolatfelvétel

Kérdés

Helyi kapcsolatok

Keresés település szerint

Intranet

Belépés

NÉBIH Zöld szám (80/263-244)

Betűméret növeléseBetűméret csökkentése

06-80-263-244 − Zöld szám a biztonságos élelmiszerekért

Sok fogyasztó nem tudja, hová forduljon, ha élelmiszer-biztonsági szabálytalanságot észlel.

Ezen az ingyenes számon jelentheti be, ha vásárláskor olyan szabálytalanságot tapasztal, amely veszélyeztetheti az élelmiszert.

A NÉBIH Zöld számról Következő >>


Mindennapi élelmiszereink biztonságos fogyaszthatósága érdekében Önt is arra ösztönözzük, hogy segítsen az élelmiszer-biztonsági problémák felderítésében és megelőzésében! Tegyen bejelentést, hogy a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) szakemberei kivizsgálhassák az esetet és megszüntethető legyen a szabálytalanság. A konkrét élelmiszer-biztonsági probléma bejelentése lehetőséget ad arra, hogy a vizsgálatot gyorsan és célzottan, az adott helyszínen elvégezzék.

Adja meg a vásárlás helyét, az üzlet címét, nevét, az élelmiszer nevét, és azt, hogy mikor vásárolta a problémás árut, vagy mikor tapasztalta az üzletben a szabálytalanságot! Ha csomagolt élelmiszerről van szó, a gyártó pontos megnevezését, a termék minőség-megőrzési idejét és a termék gyártási számát is be kell jelentenie.

A jogszabályi előírás arra kötelezi a NÉBIH-et, hogy a beérkezett panaszt, bejelentést kivizsgálja és annak alapján – amennyiben jogsértést tapasztal – megtegye a szükséges intézkedést. A bejelentőt a vizsgálat befejezésekor a megtett intézkedésről vagy annak mellőzéséről értesítjük. Felhívjuk a figyelmet, hogy a névtelen panasz vizsgálata mellőzhető, azaz a NÉBIH mérlegelheti, hogy lefolytassa-e az ellenőrzést.

2017. máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem kamu. Ezt a számot már többször hívtuk, nem csak én, de mások is, és mint írtam, sajnos semmi nem történik. És az eladók pedig kinevetnek mindenkit, aki visszamegy szólni, hogy lejárt termék van.

Egyébként ez az egyik üdítő képe, amit felbontottam, málnás theodóra víz.

[URL= [link]

2017. máj. 27. 14:49
 7/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat, valamiért rossz linket rakott be. Ez elvileg már jó.

[link]

2017. máj. 27. 14:51
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Már rég nem az ÁNTSZ foglalkozik ezzel, nem is így hívják már jó ideje.
2017. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De a többi termék bontatlan, gondolkoznék azon, hogy holnap visszaviszem blokkal, de soha nem cserélték még ki. :(
2017. máj. 27. 14:52
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Nincs ás a környéken vagy messze van minden ahhoz hogy cipeld és kimarad a busz ? A fehér cukroknak sónak nincs szavatosság idejük ...
2017. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!