Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magánszemélytől rendelt...

Magánszemélytől rendelt csomag a megegyezésünk szerint 25E Ft értékben jött volna, de 0Ft-ért vettem át a postán. Milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Egy cipőt vettem használtan a Jófogás oldaláról (boltban 84ezer forint a cipő), megegyeztünk, hogy 25E forintért elküldi utánvétes csomagként, ám amikor megérkezett a postai értesítőn 0Ft állt és annyiért is vettem át. Az eladó azóta letörölte a terméket, viszont nem kaptam semmilyen jelzést, hogy örülne ha utólag kiegyenlíteném. Lassan 1 hónapja volt ez. Mit tehetek? Várjak évekig hátha jelez, hogy ki kellene fizetnem?

2017. máj. 27. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked kellett volna szólni
2017. máj. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Majd 5 év múlva kamatokkal együtt behajtja, jobb mintha bankba rakná.
2017. máj. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor az lenne a korrekt ha szólnál neki.
2017. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel észlelted, és nem valami csekély értékű különbözetről van szó, hanem arról, hogy konkrétan nem fizettél semmit egy termék után, nem jársz el jóhiszeműen, ha nem keresed fel az eladót, és fizeted ki.


Szerintem ilyenkor az üzleti tisztesség is azt diktálná, hogy fizess, jogi szempontból meg mindenképp köteles vagy fizetni.

2017. máj. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a korrekt, ha jeleznéd ezt neki.
2017. máj. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerencséd van. Örülj neki.
2017. máj. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Két dolgot tehetsz: ha tapló vagy nem fizetsz, ha ember vagy, szólsz neki és elküldöd a pénzt.
2017. máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem a talpóságomon múlik ez, hanem azon hogy nem tudom felvenni vele a kapcsolatot mert letörölte a terméket így elveszett a beszélgetés is
2017. máj. 27. 21:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért az csak megvan, hogy ki küldte a csomagot nem? Ott utána lehet nézni szeritem. Amúgy meg, nem kell utána futni az eladónak, hogy ugyan hadd fizesd ki, de azért egy minimális erőfeszítést tegyél, lehetőleg dokumentálható módon, nehogy tényleg 4 év múlva jelentkezzen a pénzért a kamatokkal együtt...
2017. máj. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csomagot feladónak küldj egy levelet, amiben elkéred a bankszàmlaszámát. Már ne is haragudj, de ha ennyi nem jutott az eszedbe, akkor nem is akarod igazàn kifizetni. (Ez meg hogy elveszett a beszélgetés mert törölte a terméket, a legnagyobb bullshit amit valaha hallottam)
2017. máj. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!