Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy van ez a felmondással?

Hogy van ez a felmondással?

Figyelt kérdés

Kb pont fél éve dolgozok egy helyen. Néztem neten, de nem egyertelmű, hogy 1 év után vagy már a 3 hónap próba idő után van-e felmondási idő. Azt nem hiszem, hogy a főnök annyira marasztalna, de mi van ha mégis? Mit vonna maga után, ha csak szimplán lelépnék és nem mennék többet dolgozni?

Nem ezt tervezem én normális keretek között akarom csinálni, de kinézem belőle, hogy megszivatna. Elég rossz még 1 hónapot úgy dolgozni, hogy mindjárt elmész és rádszállnak.



2017. máj. 30. 06:43
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Kiiratod magad betegálományba a felmondási időre aztán csoki. Jogilag nem tud vele mit kezdeni.
2017. máj. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké erre én is gondoltam, de ez már egy megoldási lehetőség. A kérdés, hogy törvényileg mivel tud megtámadni ha nem mennék be többet?
2017. máj. 30. 18:43
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Ha próbaidőn túli felmondás esetén nem töltöd le a felmondási idődet (ami törvényileg 30 naptári nap, de a szerződéskötéskori megállapodás többet is előírhat, vagy kollektív szerződés esetén van mód hosszabb felmondási időre), akkor a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjadra joggal tart igényt. Munka törvénykönyve biztosítja számára.

Ezen felül peres úton követelheti még a bizonyítható kárának összegét, ha hirtelen távozásoddal kárt okoztál neki. Más szankciója nincs.

2017. jún. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. jún. 2. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!