Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti szeretitek a cafeteria...

Ti szeretitek a cafeteria rendszert?

Figyelt kérdés

Szerintem sokkal jobb lenne, ha nem lenne, hanem a plusz pénzt odaadnák fizetésként és kész. Januárban kell nyilatkozni a teljes évre, honnan tudjam akkor még, hogy mire mennyit fogok költeni? Meg hogy most mit hol fogadnak el a szép kártyából, utalványokból stb.

Ti hogy szoktátok felosztani?


2017. jún. 2. 00:21
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Egyeseknek semmi nem jó. Más bezzeg örülne, ha kapna cafeteriát.
2017. jún. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pénzben kértem a januári nyilatkozáskor és probléma letudva. Maradt egy kis része (tényleg aprópénz) amit nem kérhettem pénzben, azt meg szabadidős szépkártyára kértem, majd ha összegyűlik egy reális összeg, elköltöm.
2017. jún. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vélem hogy ez kb ugyanaz mont a 13. havi fizetés/nyugdíj. Egyszerű butítás. Elhitetik veled, hogy milyen jó, ahelyett hogy normális fizetést növelnék.
2017. jún. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha van a cégnek egy dolgozóra 25 ezer ft-ja béremelésre, jobban jársz, ha béren kívüli juttatásként kapod. Számold ki, mennyivel kapsz többet.
2017. jún. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem, SZÉP kártya nagyon jó, ingyen lehet nyaralni. (ha úgy kezeled, mint egy utalványt, és nem úgy, mint a fizetésedet)

Gondold végig, nehogy ne tudjatok a családdal elnyaralni egy éves keretet...

2017. jún. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy ötülök, hogy ezt is kapom. Nettó 20at kapok havonta, szerintem nem egy akkora összeg, hogy ne tudjam már januárban előre eloasztani. Főleg hogy már kp-t is lehet kérni, a maradék meg megy szép kártyára, mert gyakran rendelek kaját.
2017. jún. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen tényleg elég jó volt, mert nem volt rajta adó, így egy jó kiegészítés volt. Mióta Viktor bácsi megadóztatta, már nem olyan nagy szám, de azért még mindig jobb, mert nem terheli annyi adó, mint a munkabért.

Most ugye már tudsz kérni készpénzt is, meg lakáshitel támogatást (ami ráadásul adómentes), azok elég jók. A maradékot meg be lehet tenni SZÉP kártyára. Igaz, ott csak a vendéglátás zsebnek van értelme, mert a szabadidőből szinte semmit nem tudsz fizetni, a szállást meg minden zsebből lehet, szóval fölösleges a külön zseb, annyi cafeteria-t úgyse kapsz.

2017. jún. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Lehet pénzben is kérni, az annak megfelelő szorzókkal.

Egyébként a kultúra, SZÉP kártya része egész OK a dolognak.

2017. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hogyan lehet penzben kerni? Annak mennyi a szorzoja? Evi 400 ezret kapok cafeteriat

A szep kartya vendeglatassal lehet fizetni szallast, wellnest? Pizzafutarnak?

2017. jún. 2. 13:37
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán olvasd el a céged cafeteria szabályzatát. Amúgy a készpénz juttatás is kedvezményes adózású, mint a SZÉP kártya, évi 100 ezer összegig.

A SZÉP kártya vendéglátásból meg tudsz fizetni éttermet, szállást, fürdőbelépőt, pizzafutárt, stb.

Én a napi kajámat a kifőzdéből ezzel fizetem.

2017. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!