Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehetséges-e névtelenül...

Magyarvitez1 kérdése:

Lehetséges-e névtelenül bejelentést tenni a nav-nál? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Barátnőm élelmiszer boltban dolgozik, a tualjdonosa kínai. az elmult néhány hónapban kb. a fele dolgozó felmondott (voltak 8-an ma már csak 3-an), és most azzal szívatják óket hogy folyamatosan túlóráztatják őket, és szerintem nem fogják kifizetni őket. most barátnőm fel akar mondani, és arra gondoltam hogy ezután csinálni kellene nekik egy kis meglepetést...

2017. jún. 25. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ehhez miért kell a névtelenség? Gerince már nincs hozzá?
2017. jún. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Ez a Munkaügyi Felügyeletre tartozik.
2017. jún. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Túlóráztatni nem tilos (kérdés persze, mennyire lépik túl a az engedélyezettet - ha átlépik),

"szerintem nem fogják kifizetni" - re meg nem lehet jogilag lépni. Meg kell várni, kifizetik-e, utána lehet lépni.

2017. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

3-as vagyok és még mielőtt valaki félreértené: természetesen a NAV-ot bármikor rá lehet küldeni, de úgy tudom, névtelenül már nem lehet bejelenteni.

Arról nem beszélve, hogy vajon be van-e jelentve a kérdező barátnője 8 órára - mert ha nem, csak 4 órás és 8-12-t dolgozik, akkor neki is baja lehet belőle.

2017. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

volt már az átlépésre is példa. például leltár

6.00-21.00-ig

2017. jún. 25. 15:28
 6/9 A kérdező kommentje:
amiatt vagyok biztos benne hogy nem fogják kifizetni, hogy a jelenléti íven 8 óra van beírva, és annál több időt van bent
2017. jún. 25. 15:29
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Persze, névtelen bejelentést lehet tenni.

Csupán a kutya sem törődik vele.

.

"csinálni kellene nekik egy kis meglepetést..."

Lepjáétek meg a tulajt azzal, hogy barátnőd eléje áll és mondja: Ugy viselkedtél, hogy kértem NAV-os ellenőrzésedet!

2017. jún. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%
#8: Mesterlövészek se ugranak ki a bokor mögül miután lelőtték az ellenséget, hogy "hahó, én voltam"...
2017. jún. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A NAV nem foglalkozik azzal, hogy nem fizetik ki a túlóráit. A munkaügyinél lehet feljelentést tenni. Kezdje el gyűjteni a bizonyítékot.
2017. jún. 26. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!