Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Alkalmi munkánál hogy működik...

Alkalmi munkánál hogy működik a felmondás a munkavállaló részéről?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő:

Jelentkeztem alkalmi munkára, a munkáltató el is kérte a bejelentéshez szükséges adatokat tőlem.

Azt mondta, majd szól ha mennem kell dolgozni.

Ez már kb. 4 hete történt.

Ismerősöm szintén ide jelentkezett, ő már egy hete dolgozik.

Mindeközben én már jelentkeztem egy másik munkára (teljes munkaidős), ami talán össze is jön és július elején már kezdhetek is.


Hogy működik ilyen esetben a felmondás az alkalmi munkát kínáló felé?


2017. jún. 30. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy felhívod/megkeresed és közlöd vele, hogy már nem tudsz menni. Mivel eddig nem szólt, ezért nyilván nem vagy napi bejelentéssel bejelentve.


Az egyszerűsített foglalkoztatás nem számít munkaviszonynak, így felmondani sem kell (TB sem jár utána).


" ami talán össze is jön és július elején már kezdhetek is"

Nem azért, de holnap már július elseje van. Azt írod: talán össze is jön... Azért, amíg nem biztos az a munka, én nem szólnék az alkalmi munkánál- nehogy 2 szék közül a pad alá essél...

2017. jún. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát akkor csak szólok neki, hogy "bocs, változott a helyzet". És ennyi.(?)

Ebből nekem nem származna semmi negatívum (közteher behajtása rajtam, vagy hasonló?)


Ma voltam interjún, hamarosan értesíteni fognak, ha olyan jó lett, ahogy éreztem :)

2017. jún. 30. 13:11
 3/4 A kérdező kommentje:
Fognak...talán...
2017. júl. 6. 23:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs, csak közben elromlott a számítógépem, nem volt netem (első vagyok)

Nem tudom, azóta felvettek-e már? :-)

Közterhet akkor kérhetne rajtad számon, ha pl. hétfőn szól, hogy pénteken kell menni dolgozni, bejelent péntekre (1.000 ft) és Te mondjuk pénteken reggel közlöd, hogy mégsem mész.

De így, hogy majd egyszer szól... így nem.

2017. júl. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!