Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Téma szakértőinek: Ha visszame...

Téma szakértőinek: Ha visszamegyek GYED mellett dolgozni, az OEP utalja vagy a rendes fizu után elszámolva a munkáltómtól kapom a csp-t, cs. Kedvezményt es sulyos fogy. Kedvezmenyt? Esetleg hol nézhetnék ennek utána hivatalos tv. -ben v rendeletben?

Figyelt kérdés

2017. júl. 2. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ.


A családi pótlékot minden esetben az állam folyósítja a MÁK-on keresztül (családtámogatási kifizetőhelyek elvétve vannak). Ha olyan helyen dolgozol, ahol még létezik (pl országgyűlés Hivatala), akkor onnan kapod a béreddel.


A gyedet az OEP-től kapod, ha a munkahelyed nem tb-kifizetőhely, ha az, akkor a munkáltatótól.


A béredet a munkahelyedtől.


A kedvezményed megint attól függ, miből kéred az igénybevételt. Ha a bérből, akkor nyilván a béred lesz több. Ha tb pénzbeli ellátásból kéred (gyed), akkor meg az lesz több.

2017. júl. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a hszt. Tehát ha jól értem, ez azt jelenti, hogy ha van rá mód a munkahelyen, akkor KÉRVÉNYEZHETEM, hogy a bérrel legyen elszámolva bizonyos kedvezmény? És ezt ki felé kell jeleznem? Vagy mindkettő felé? Ők nem veszik fel egymassal a kapcsolatot, ha egyik felé jelzi a "páciens"?
2017. júl. 2. 21:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Honnan kapod a gyedet, az OEP-től?

Oda nem adtál le nyilatkozatot, hogy igénybe szeretnéd venni?

A NAV oldalán fent vannak a nyilatkozatok, azt kitöltve leadod a munkáltatónak, akkor tudják figyelembe venni számfejtésnél a kedvezményt.

2017. júl. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De, persze, leadtam az OEP felé. Kapom jelenleg a súlyos fogyatékosdági kedvezményt es a családi kedvezmenyt. Cdak eppen ez az, hogy egy bizonyos okból kifolyólag fontos lenne, hogy aug hónaptól, azaz mikor elkezdem a fizetett szabik letöltését meló helyen, a fizum legyen a több, amit a munkáltató utal. Es ezt szeretnem biztosra megtudni, hogy el lehet-e intezni?
2017. júl. 2. 22:21
 5/7 anonim ***** válasza:
persze. Leadod a nyilatkozatot a munkahelyen, és az oep felé egy módosítottat, hogy innentől nem kéred.
2017. júl. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval OEP-nél visszamondom, munkahelyre meg leadom a kérelmet.... Jo lenne vmi tv, vagy szabály, rendelet, amire hivatkozhatok a munkahelyen, hogy igenis kérhetem, augusztustól ők számolják el és utalják, mert félek, hogy vussza fogják dobni násképp (minden évben más céggel bérszámfejtetunk, mert mindegyik számfejtese hemzseg a hibaktol, a mostani pl meg a szabijaimat se tudta kiszamolni rendesen, en kerdeutem ra, hogy miert ennyi az annyi, nem amugy kelkett volna szamolni?- valasz: ja, de, bocs...) szoval emiatt is szeretnek biztosra menni vmi módon. Ebben nem tudsz segiteni, hol keressem? Koszi meg egyszer.
2017. júl. 2. 22:27
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat a sok mellegépelesert... Sietnem kell es vissza sem olvastam emiatt. Szégyen, tudom!
2017. júl. 2. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!