Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi kell ahoz hogy egy átlag...

Mi kell ahoz hogy egy átlag ember Meskán való árusításhoz tudjon számlát adni?

Figyelt kérdés

Azt mondta egy ismerősöm hogy ha meskán szeretnék eladni ahhoz kell hogy tudjak számlát is adni...

Igaz ez? :)

Illetve milyen egyéb feltételek vannak?

Teljen tájékozatlan vagyok az ügyben....

Előre is köszi!!



2017. júl. 12. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

"Mi kell ahoz hogy egy átlag ember Meskán való árusításhoz tudjon számlát adni?"


Vállalkozóvá kell válnia.

2017. júl. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És annak mi a módja?
2017. júl. 12. 13:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát mivel a legolcsóbb vállalkozás a KATA, ami főállásban 50 000, mellékállásban 25 000 befizetésével jár havonta és nem árt mellé könyvelő is, én nem javasolnám (kicsi az esélye, hogy a meskás cuccaid kitermelnek ennyit). Kérdezz utána, nem tudod-e ezt adószámos magánszemélyként csinálni.
2017. júl. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Én is ezen gondolkodom, szeretek kreatívkodni és kereset kiegészítésnek belevágnék.

Én most ott tartok, hogy szerintem elegendő egy adószám kiváltása, mivel 600ezer Ft-ig nem kell adózni a jövedelem után.

De még nem érdeklődtem meg pontosan a NAV-nál vagy a Kormányablakban, csak a neten keresgélve és néhány könyvelő ismerőssel beszélgetve ez jött le.

2017. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
lassan egy éves a kérdés, én azt javaslom, hogy - mivel legálisan végeznéd ezt a tevékenységet - kérdezd meg a NAV-tól, a legilletékesebbtől. Még örülni is fognak Neked. Én magánba tanítottam 2 éve, bementem, megkérdeztem, kitöltöttem vmit, kellett vennem egy számlatömböt, azt adtam a diákoknak, befizettem az adót és kész.
2018. febr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Bár régi a kérdés, de én odáig jutottam az ügyben, hogy a héten fogok bemenni egy kormányablakba és létrehozom az ügyfélkapumat. Mivel most már csak ezen keresztül lehet "kiváltani" a vállalkozóit. Vagyis egyéni vállalkozóvá válni.

Itt szeretnék én is bővebb felvilágosítást kapni, mert a KATA nekem nem jó, mivel lehet, hogy lesz bevételem minden hónapban de az is lehet, hogy csak alkalmanként pár ezer. Annyi biztos nem, hogy a havi 50.000 Ft-ot, illetve, mivel van főállásom, a 25.000 Ft-ot ki tudjam fizetni.


Az adószámos magánszemély azért nem jó, mert elvileg az "nem rendszeres jövedelem" lehet, de mivel a Meskán lévő dolgaimat addig ott kívánom hagyni, míg meg nem veszik, így az folyamatos kereskedelemnek számít.


Elvileg van olyan opció az egyéni vállakozásnál, hogy "tételes elszámolású adózás", én ezt választanám, ha van még ilyen, mert elvileg akkor csak az után kell adót fizetnem, amit eladok és természetesen a számlák alapján ezt meg tudom állapítani, hogy egy hónapban mennyi.


Igazából nem ebből akarok megélni, csak egy kis mellékes jövedelemre szeretnék szert tenni "tisztán".


A 600ezer Ft, ami adómentes az a használt cuccok eladására vonatkozik (pl: Vatera)

2018. febr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
Mi lett kedves utolsó? Tényleg ezzel a tételes elszámolással nem fizetsz annyi járulékot?
2021. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!