Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1940-ben 1000 francia frank...

1940-ben 1000 francia frank most,2017-ben hány euróval egyenértékű?

Figyelt kérdés
Olvasom Rejtőtől A tizennégy karátos autót, amiben Gorcsev Iván több ezer frankot osztogat szét az emberek között és érdekel, hogy ez mennyit ér. :)

2017. júl. 13. 08:31
 1/2 anonim ***** válasza:

1940.-ben még a régi frank volt, amelyet 1960.-ban cseréltek ki az "új" frankra.

Az akkori 1000 frank ezután 10 frank lett, ami mára kb. ugyanannyi eurónak felel meg.

Gorcsev tehát nem túl sok pénzt osztogatott, bár ez az akkori fizetésekhez mérten talán valamivel többet ért, mint ma.

2017. júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom hogy a két vh. közti magyarországon a havi 200 pengő már k1*rvajó fizetésnek számított. A második világháború utáni években amúgy az összes európai pénz nagyon leértékelődött, úgyhogy ne abból indulj ki hogy mennyit ért '60-ban egy "régi" frank. A frank rádásul valszeg erősebb volt mint a pengő. Úgyhogy szerintem nem volt az olyan "kevés" pénz. Nézz utána hogy a hasonló időszakban (mondjuk 1938) mennyi volt egy Ford T-modell pl. és lesz viszonyítási alapod.
2017. júl. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!