Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Édesapám 1999. 09.15-én hunyt...

Édesapám 1999. 09.15-én hunyt el. Rokkant nyugdíjas volt. Édesanyám 1956.10.14-én született. Azt olvastam valahol, hogy édesanyám nyugdíjkorhatára 62 év, ugyanis édesapán halálának évében hatályos jogszabályok vonatkoznak az özvegyre. Többi lent?

Figyelt kérdés
Ha nyugdíjba szeretne menni, akkor az özvegyi nyugdíj feléledése iránti kérelmet kell benyújtania, vagy előbb az öregségi nyugdíjra? Merthogy az öregségi nyugdíjkorhatárt még nem érte el, csak a az özvegyi nyugdíj vonzotta 62-t. (fogja majd jövőre)

#nyugdíj #özvegyi nyugdíj #nyugdíjkorhatár #özvegyi nyugdíj feléledése
2017. júl. 25. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Édesanyád 2021-ben mehet nyugdíjba. Ez nem függ apukád halálától (64 év, 183 nap). Kivéve, ha előbb eléri a 40 éves nyugdíjhoz szükséges időt.

Özvegyire nem lesz jogosult, mert ehhez a 93 után elhunytak esetén 10 éven belül kell az özvegynek betölteni az öregségi nyugdíjkorhatárt.

2017. júl. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az özvegyi nyugdíjra való jogosultság megszűnésétől számított 10 év. És az 2009, mert addig iskolába jártam, és jogosult volt rá. És mivel a halálakor 62 év volt a korhatár, ami 2018-ban lesz, így azt gondoltam, hogy így lehetséges.
2017. júl. 25. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Még ha nyugdíjba menne is 2019-ig, akkor sem járna az özvegyi, mert nem nyugdíjra jogosultságig nézzük a 10 évet, hanem az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig. NEki az 64 év 183 nap.
2017. júl. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dudok Andrásné ***** válasza:
Jól írták előttem.Anyukád csak a saját nyugdíjára lesz jogosult ha betölti az öregségi korhatárt vagy meg lesz a 40 éve,de ezt pár éven belül biztos elfogják törölni!
2017. júl. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2017. júl. 27. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!