Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A főnököm nem akar bejelenteni...

A főnököm nem akar bejelenteni teljes munkaidőre, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Részmunkaidőben (4 órában) dolgozom nála. Pár hónap múlva felvenne teljes munkaidőre, de úgy, hogy maradna a részmunkaidős bejelentés.


Mikor mondtam neki, hogy ezt megbeszélném előtte a párommal (aki munkaügyekben elég járatos, és ezt főnököm valószínűleg tudja is), egyből azt mondta, hogy de hát csak akkor lenne fontos számomra, hogy teljes munkaidőben bejelentsen, ha gyermeket vállalnék. Én viszont úgy tudom, hogy ez alapján számítják a nyugdíjat is, és a táppénzt is, de ezt nem mondtam akkor neki, mert időt akartam nyerni. Szóval nem mondtam végül azt sem, hogy jó, maradjon részmunkaidős bejelentés és azt sem, hogy csak teljes munkaidős bejelentés esetén vállalom a teljes munkaidőt.


Amúgy rendesen ki szokott fizetni, a túlórákat is, szabadságokat kiadja, ha nem tudja kiadni, akkor meg kifizeti. Nem sok munkalehetőség van a környékünkön, ezért nem akartam lázadozni egyből, de azért böki a csőrömet, hogy miért nem hajlandó teljes munkaidőre bejelenteni (tudom, persze, neki így éri meg jobban, hogy a másik részmunkaidő után nem kell utánam járulékokat fizetnie, de ez végül is így nekem csak félig éri meg).


Ti mit tennétek?



2017. aug. 7. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
nem vállalnám. Vagy bejelent rendesen, vagy isten áldja. 4 órát dolgozol hivatalosan, a maradék 4-et feketén. Ha történik egy munkahelyi baleset a "fekete" munkaidő alatt, ki vállalja a felelősséget?
2017. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Nyugdíjad, úgyse lesz a fél táppénzt pedig simán megéri a plusz fizetés, összességében summa summarum jobban kijössz.
2017. aug. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Ha egy napon felmondanál, vajon az utolsó hónapra megkapnád a fekete pénzedet is? Vagy ha ő válna meg tőled, és járna neked végkielégítés, azt a hivatalos vagy nem hivatalos béred alapján számítaná?

Ha pedig kifogsz egy tartós betegséget (sose tudhatod, az ördög nem alszik) akkor már igenis számítani fog, mennyi táppénzt kapsz; egy hét influenzánál nyilván kevésbbé.

Ha elfogadod, mindenképp kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz.

2017. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%

Van egy rossz hírem, hiába a munkaügyes párod.


Senkit nem érdekel a munkaidőd, csak akkor, ha egyéni vagy társas vállalkozó lennél, na ott nem mindegy, mennyi van mellette.

Pénzbeli elltásánál a járulékalap számít, időtől függetlenül, és nyugdíjnál sem az órák, hanem az számít, hogy ebben az időben a béred hogyan aránylik a minimálbérehez.

2017. aug. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!