Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Jogos, hogy fel akarok mondani?

Azzal vádolt meg a főnököm hogy táppénz csaló vagyok. Megfenyegetett hogy rám küldi az ellenőrt, csak mert a helyi csoport vezető valakivel össze kevert ès azt állította hogy nem is vagyok beteg. Amit az az illető mond szent írás pedig a legtöbb esetben csak a gonoszság vezèrli meg az hogy hogyan árthasson másoknak, ès hogyan nyalizzon a fönöknek. Semmi megbecsülès semmi tisztelet, lenèzès rossz fizetès. Ezt nem csinálom tovább, úgy döntött felmondok.Ha nem bíznak bennem a munkám se kelljen.

2017. aug. 19. 00:52  Privát üzenet  

A válaszok
Teljesen jogos.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2017. aug. 19. 01:20 Privát üzenet

Te vagy az, akinek tüdőgyulladása van és már vagy 2 hete is fel akartál mondani?

Leírtam akkor is, hogy a munkáltatónak joga van bármikor ellenőriztetni a betegállományban lévőt - annál is inkább, mert az első 15 napot Ő fizeti.

Nem tudom, mit kell ezen megsértődni...

"Ezt nem csinálom tovább, úgy döntött felmondok."

Éééés?? Még nem tetted meg? Ha eldöntötted, akkor most tőlünk vársz megerősítést?

Mi nem látjuk a Te élethelyzetedet, hogy megteheted-e vagy sem... Lehet, hogy olyan devizahiteled van, hogy ha kilépsz, bedől és viszik a házat de az is lehet, hogy egy számítógépes szakember vagy, aki akkor talál munkát, amikor akar.

Most mit mondjunk? Igen, jogos, lépjél ki? De ha nem találsz másik munkát, nem a gyakori közönsége fog eltartani - ezt magadnak kell eldönteni: megteheted vagy sem?

Amúgy én nem sértődnék meg, ha ellenőrt küldenének rám - jöjjön: én ha beteg vagyok akkor beteg vagyok :-)

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2017. aug. 19. 05:46 Privát üzenet
Barmikor van jogod felmondani.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2017. aug. 19. 08:00 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Fontos! Fel akarok ma mondani, de a munkatársaim haragudni fognak. Mit tegyek?
Ha fel akarok mondani és határozatlan idejű munkaviszonyom van, a főnök mondhatja azt, hogy nem engedi a felmondást?
Mozdonyvezető gyakornoki felvételi beszélgetésnél mi a jó válasz arra, hogy miért akarok mozdonyvezető lenni? Illetve, hogy mit csinálnék baleset esetén? Ezekre mit érdemes mondani?
Osztrákba akarok dolgozni, van nyelvvizsgám. Milyen állásokat kaphatnék, és mennyi lenne a nettó fizetés, esetleg ha kint dolgozók tudnának mondani megélhetési költségeket?
Próbaidőn vagyok, de fel akarok mondani. Ráérek majd előző nap felmondani vagy illik bejelenteni mondjuk 1 héttel előtte, hogy én ettől és ettől a naptól kezdve nem jövök?
Azonnal fel akarok mondani. Milyen eljárás lesz ilyenkor?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!