Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az bűncselekmeny, ha jelzem a...

Az bűncselekmeny, ha jelzem a boltosoknak, hogy fogyasztóvédők/NAV-osok ténykednek a környéken?

Figyelt kérdés

Egyre többet hallani, hogy a tényleges feladatuk ellátása mellett, vagy annak rovására arra megy ki a játék, hogy minél több bírságot szabjanak ki, akár csalással is.

Velem konkrétan megtörtént, hogy vásároltam a nagy ABC-ben, mikor kiment s kasszánál két fószer, beszálltak egy autóba. (Az tűnt fel, hogy néha írogattak valamit a sorok közt járva.)

Ezután visszajött az egyik (kicsit gyanúsan figyelgetett), nem sokkal mellettem állt meg, pár vásárló még volt ott, de többen tisztán láttuk, ahogy a zsebéből kivesz egy csokit, majd a kasszához ment, és ott kikérte a panaszkönyvet, hogy le van járva a szavatossága 2 hónappal.

Erre telefont is vett, és jött is vissza az autóból a kint "felejtett" társa egy szép kis füzettel.

Hiába bizonygattuk többen, hogy nem is a bolti készletből vette el, azt mondták ha nincs kamerafelvétel, akkor az ő szavuk a szent, mert ők a hatóság.


Üveges ismerőst NAV-osok büntették meg hasonlóan jogtalanul.

(Nem akart pénzt kérni egy 4×5 cm-es üvegdarabért, amit egy képkeretbe kért a hölgy. Eleve a hulladékból keresett egy jobb darabot, amit csak méretre igazított két mozdulattal. Erre jött a jegyzőkönyv az adócsalásról, hogy használható darabokat is tesz a hulladékba, amit utána feltehetően saját zsebre, feketén eladhat.)


Azóta megfogadtam, hogy ha kiszúrok egy bármilyen ellenőrt is, szólnék az aktuális boltosnak, vagy egy piacon/vásárlós sétálóutcában hangosan jelezném ezt.


Kérdés, hogy tiltja-e ezt bármilyen törvény is?



#ellenőr #figyelmeztetés #jogtalan bírság #hatósági csalás
2017. aug. 23. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
nem
2017. aug. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem
2017. aug. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

hát persze... jó kis kamu történet.


tudod Te, hogy mekkora böntetést lehet kiszabni egyetlen lejárt csokiért? főleg úgy, hogy a maradék a polcokon nincs lejárva? Ezért marhára megéri az ellenőrnek kockáztatni, hogy esetleg lebukik.


viszont a számlát nem adó boltost figyelmeztetni marhára robin hoodos történet. azzal ne is törődj, hogy az adó, amit elcsal közpénz, meg azzal se, amikor a szomszéd becsületes boltos majd tönkremegy az adócsaló miatt, és utcára kerülnek az alkalmazottai. az adócsaló ugyanis könnyen megy bele árversenybe, nem a saját hasznából áldoz, hanem a közpénzből.

2017. aug. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 majd ha be lehet ebben az országban csalás nélkül indítani egy vállalkozást úgy, hogy nem mész tönkre bele azonnal, akkor ugrálhatsz ezzel
2017. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

Van ebben amúgy valami, szerintem nem kamu a történet, mert amikor nekem volt ellenőrzésem, akkor egy nő jött két pasival, de a nyakában hagyta a NAVOS kulcspántot, és nyomatékosan odahajolva aszemembenézve kérte az árut azt sugalmazva, hogy "eszedbe ne jusson elfelejteni a számlaadást".


Miért ne létezhetne az ellenkezője ennek?

2021. jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!